reklama

Będą podwyżki w Centrum Kultury?

, Polityka, Wiadomości, 14.04.2019 12:20, DK
Tutaj też pracownicy domagają się lepszych płac.
Będą podwyżki w Centrum Kultury?
Ile zarabia szeregowy pracownik Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie? Okazuje się, że nie jest dobrze – 2000 zł „na rękę” otrzymuje doświadczony pracownik, z wieloletnim stażem. „Goła” pensja to niewiele ponad 1700 zł.

Domy kultury w naszym regionie i nie tylko, zatrudniają często świetnych fachowców - oświetleniowców, dźwiękowców etc.Ludzie pracujący bardzo często w ciężkich warunkach atmosferycznych, pod presją czasu, w weekendy, czasami po 14 godzin dziennie.

Podwyżek na horyzoncie do tej pory nie było widać. Sytuacja diametralnie się zmieniła po przejęciu obowiązków dyrektora CKiW przez Mariannę Żmiję. Nowa dyrektor CKiW - jak nam powiedziała - będzie starała się, aby podwyżki otrzymali wszyscy pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku.

Jeśli chodzi o zarobki, pewne zjawiska w kulturze są niezmienne. To m.in. fakt, że w instytucjach prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarabia się więcej niż w samorządowych. Ogromną różnicę widać także między pensjami kierownictwa a szeregowych pracowników.

Dodajmy, że 20 marca pisaliśmy o niskich zarobkach pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie. Ludzie z ogromnym stażem a co za tym idzie doświadczeniem, wykształceni, zarabiają niewiele więcej od najniższej krajowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy