reklama

Policjanci z drogówki zatrzymali złodziei sklepowych

, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2019 11:20,
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali grupę złodziei sklepowych. Podejrzani wpadli w ręce mundurowych tuż po kradzieży dokonanej w jednym z kęckich marketów. Jeden z członków grupy odpowie również za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.
Policjanci z drogówki zatrzymali złodziei sklepowych

Do zdarzenia doszło w środę (10.04.). Około godziny 13.30 wszystkie patrole na terenie powiatu oświęcimskiego otrzymały komunikat o kradzieży sklepowej do której doszło w jednym z hipermarketów na terenie Kęt. Wraz z informacją policjanci otrzymali polecenie zatrzymania do kontroli drogowej samochodu marki VW Golf koloru czarnego na śląskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem miały podróżować osoby mające związek z kradzieżą.


- Po kilku minutach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy, którzy pilnowali bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 948 zauważyli w Nowej Wsi golfa podobnego do opisywanego,. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli. Wraz z 30 – letnim kierowcą golfa podróżowały jeszcze trzy osoby: 27 – letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 17 i 23 lat, wszyscy byli mieszkańcami Śląska. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju artykułów spożywczych, butelki z alkoholem oraz zabawki. Towar wartości blisko tysiąca złotych pochodził z dokonanej chwilę wcześniej kradzieży sklepowej - informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie kontroli drogowej zainteresowanie policjantów wzbudziło także zachowanie kierowcy. Został on poddany badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie przy użyciu narkotestera policjanci badaniu poddali ślinę mężczyzny. W tym przypadku wyszedł wynik pozytywny, wykazując, że 30 – latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Do badań została mu także pobrana krew.


- Cała czwórka została zatrzymana i trafiła do kęckiego komisariatu Policji. Po zebraniu dowodów potwierdzających ich związek z kradzieżą sklepową, przedstawiono im zarzut kradzieży. Natomiast wobec kierowcy wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Aktualnie policjanci ustalają czy podejrzani mieli związek z innymi podobnymi czynami - relacjonują policjanci.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy