reklama

Wywiozą śmieci do spalenia w ekospalarni w Krakowie?

Gospodarka, Wiadomości, 29.10.2023 14:13,
Może tak, ale na razie pewne jest, że od stycznia 2024 roku wejdzie w życie kolejna podwyżka.
Wywiozą śmieci do spalenia w ekospalarni w Krakowie?
Od stycznia 2024 roku w gminie Kalwaria Zebrzydowska planowana jest kolejna podwyżka cen śmieci. Radni uchwalili ją już kilka miesięcy temu. Od stycznia 2024r. mieszkańcy zapłacą 27 zł od osoby miesięcznie (przy segregacji odpadów), Obecnie płacą 25 zł.


Kalwaryjskie władze przyznają, że koszty zbiórki i składowania odpadów rosną, a Kalwaria nie ma własnego składowiska.

Władze Kalwarii próbują coś z tym problemem zrobić. Niedawno rozpoczęto rozmowy na temat możliwości utylizacji części odpadów komunalnych wytwarzanych przez mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska w Ekospalarni Kraków.

- Jednym z kluczowych czynników rzutujących na cenę odbioru odpadków od mieszkańca, jest cena ich utylizacji lub składowania. Delegacja pod przewodnictwem Burmistrza Augustyna Ormantego zapoznała się z możliwościami i zakresem współpracy jaką może w najbliższych latach świadczyć Ekospalarnia. O podjęciu współpracy zadecyduje czynnik ekonomiczny. Rozmowy będą kontynuowane – informuje Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej.
foto: UM Kalwaria

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy