reklama

Wyrok dla księdza za słowa o dzieciach poczętych metodą in vitro

MAGAZYN, Wiadomości, 29.10.2023 10:42, red
To, co w 2021 roku powiedział o dzieciach poczętych metodą in vitro, było szczególnie bulwersujące.
Wyrok dla księdza za słowa o dzieciach poczętych metodą in vitro

Ksiądz Piotr Natanek z Grzechyni w powiecie suskim już wiele lat temy został suspendowany przez metropolitę krakowskiego, co oznacza, że nie ma prawa prowadzić rytuałów religijnych. Mimo to nadal to robi. Odprawia nabożeństwa w kaplicy, którą wybudował na terenie tak zwanej Pustelni Niepokalanów w Grzechyni. Natanek wsławił się wieloma kontrowersyjnymi słowami. To, co w 2021 roku powiedział o dzieciach poczętych metodą in vitro, było szczególnie bulwersujące.

W czasie jednego z kazań, transmitowanego przez Internet, wypowiedział szokujące słowa: „dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem".

Po tym zdarzeniu do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił się zbulwersowany ojciec dziewięcioletniej dziewczynki, która przyszła na świat dzięki metodzie in vitro. Później dołączyli do niego inni rodzice. Ośrodek zdecydował się reprezentować te osoby (w sumie cztery małżeństwa) i w ich imieniu złożył akt oskarżenia przeciwko Natankowi.

Kilka dni temu w Sądzie Rejonowym w Suchwej Beskidzkiej zapadł wyrok w tej sprawie. Ksiądz skazany został 10 miesięcy ograniczenia wolności wraz z koniecznością wykonywania nieodpłatnie prac społecznie użytecznych, 20 tys. zł nawiązki na rzecz organizacji wspierającej leczenie niepłodności, ponad 3,9 tys. zł zwrotu kosztów procesowych.

Wyrok nie jest prawomocny.

foto: Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudaiprzyjaciele, 30.10.2023 21:31

dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem". to prawda że wszyscy jesteśmy z pochodzenia od małpy chociaż w to nie wierze,to wszystko jedno przecież plemnik jest tylko do probówki przeniesiony z narzadów faceta ,wszystko jedno jak sie dostało do macicy ,wychodzi na to ze bóg jest w każdym kutasie bo jest poczete z bogiem czyli k.....m

Zibi33, 30.10.2023 06:18

Koniczynka żadnych innych propozycji nie masz? A krzyżowanie ty byś chyba poszła na taki spektakl "na każdą niedzielę krzyżujemy klechę przed obiadem" . Tak a propos Natanek został suspendowany za nieposłuszeństwo i głoszenie kazań niezgodnych z nauką Kościoła. W związku z tym nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich jakoś redakcja nie wspomina o tym tylko łączy jego brednie z nauką kościoła katolickiego i ma w tym cel tak samo jak co jakiś czas pojawiające się artykuły na WP czy Onecie o innym odlecianym suspendowany zakonniku i też oczywiście nie wspominają o tym redakcje

Koniczynka, 29.10.2023 18:07

Już od dawna wiara katolicka przestała być wiarą. Wszystko kręci się wokół pieniądza. To jest zwykła sekta która bajki opowiada o życiu po życiu. Pora księży opodatkować, odebrać wszystkie przywileje. Zdjąć z nich te sukienki czarne.