reklama
reklama

Wybierają nazwy dla ulic w kolejnych wioskach. Mieszkańcy mają głos

Gospodarka, Wiadomości, 12.05.2022 14:05, eł

Kalwaryjska, Pańska, Dębowa. Cicha, Wspólna – to niektóre z propozycji.

Wybierają nazwy dla ulic w kolejnych wioskach. Mieszkańcy mają głos

Trwają konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw ulicom w kolejnych miejscowościach gminy Wadowice. Na pierwszy ogień poszedł Stanisław Górny. Mieszkańcy tej wioski mogli wnosić uwagi dotyczące proponowanych nazw do 6 maja. Ludzie z Kleczy Górnej mogą to robić jeszcze przez tydzień. Lada dzień zaczną się natomiast konsultacje dla Barwałdu Dolnego.

Obecna numeracja domów w wioskach gminy Wadowice do szału doprowadza kurierów, doręczycieli, dostawców i inne osoby, które potrzebują trafić pod wskazany adres. W Kleczy Górnej panuje kompletny chaos adresowy. Na przykład budynek 68C sąsiaduje tam z numerem 131A. Owszem, w dzisiejszych czasach nawet w tej miejscowości stosunkowo łatwo jest dotrzeć do celu z pomocą GPS albo mapy Google. Ale systemy nawigacyjne też mogą wyprowadzić użytkowników na manowce i czasem jedyną skuteczną metodą jest zasięgnięcie języka u miejscowych.

Jednak już wkrótce sytuacja w tej wsi zmieni się na lepsze. Jeszcze do 19 maja potrwają konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw ulicom w tej miejscowości. Proponowane to: Kalwaryjska, Pańska, Dębowa, Cicha, Wspólna, Zacisze, Pogodna, Zarąbki, Wiązów, Łękawicka, Dworska, Niecała, Podlas i Sąsiedzka. Tutaj znajduje się mapka z ich rozmieszczeniem.

Każdy mieszkaniec, któremu nie odpowiada nazwa proponowana dla jego ulicy, może zasugerować inną. Trzeba w tym celu pobrać, wypełnić i złożyć w wadowickim magistracie formularz, który w wersji papierowej dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańca urzędu, a w elektronicznej tutaj. Niebawem rozpoczną się też konsultacje dla mieszkańców Barwałdu Dolnego. Ruszą one 16 maja.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy