reklama

Wybierają nazwy dla ulic w kolejnych wioskach. Mieszkańcy mają głos

, Gospodarka, Wiadomości, 12.05.2022 14:05, eł

Kalwaryjska, Pańska, Dębowa. Cicha, Wspólna – to niektóre z propozycji.

Wybierają nazwy dla ulic w kolejnych wioskach. Mieszkańcy mają głos

Trwają konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw ulicom w kolejnych miejscowościach gminy Wadowice. Na pierwszy ogień poszedł Stanisław Górny. Mieszkańcy tej wioski mogli wnosić uwagi dotyczące proponowanych nazw do 6 maja. Ludzie z Kleczy Górnej mogą to robić jeszcze przez tydzień. Lada dzień zaczną się natomiast konsultacje dla Barwałdu Dolnego.

Obecna numeracja domów w wioskach gminy Wadowice do szału doprowadza kurierów, doręczycieli, dostawców i inne osoby, które potrzebują trafić pod wskazany adres. W Kleczy Górnej panuje kompletny chaos adresowy. Na przykład budynek 68C sąsiaduje tam z numerem 131A. Owszem, w dzisiejszych czasach nawet w tej miejscowości stosunkowo łatwo jest dotrzeć do celu z pomocą GPS albo mapy Google. Ale systemy nawigacyjne też mogą wyprowadzić użytkowników na manowce i czasem jedyną skuteczną metodą jest zasięgnięcie języka u miejscowych.

Jednak już wkrótce sytuacja w tej wsi zmieni się na lepsze. Jeszcze do 19 maja potrwają konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw ulicom w tej miejscowości. Proponowane to: Kalwaryjska, Pańska, Dębowa, Cicha, Wspólna, Zacisze, Pogodna, Zarąbki, Wiązów, Łękawicka, Dworska, Niecała, Podlas i Sąsiedzka. Tutaj znajduje się mapka z ich rozmieszczeniem.

Każdy mieszkaniec, któremu nie odpowiada nazwa proponowana dla jego ulicy, może zasugerować inną. Trzeba w tym celu pobrać, wypełnić i złożyć w wadowickim magistracie formularz, który w wersji papierowej dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańca urzędu, a w elektronicznej tutaj. Niebawem rozpoczną się też konsultacje dla mieszkańców Barwałdu Dolnego. Ruszą one 16 maja.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy