reklama

Rozwija się baza sportowa. Powstaną nowe korty i boiska

, Gospodarka, Wiadomości, 09.05.2022 08:55, eł

Pozytywne zmiany na zaniedbanym terenie.

Rozwija się baza sportowa. Powstaną nowe korty i boiska

Ruszył kolejny etap modernizacji Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej. Niedawno powstał nowy budynek zaplecza sportowego, a teraz rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy dwóch boisk i tyluż kortów tenisowych.

Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma Gretasport z Dąbrowy Górniczej. Koparki pojawiły się 4 maja na terenie dawnych kortów. W niedalekiej przyszłości pojawi się tam boisko piłkarskie z nawierzchnią z naturalnej trawy. Będzie ono miało wymiary 38 x 62 m i oświetlenie, które umożliwi korzystanie z obiektu po zapadnięciu zmroku.

Z kolei pomiędzy stadionem a Orlikiem planowana jest budowa dużego boiska do gry w piłkę nożną, które dla odmiany zyska nawierzchnię syntetyczną. Zanim jednak będzie mogą ruszyć jego budowa, trzeba będzie wyburzyć stary budynek klubowy. Podobnie jak boisko treningowe, to również zostanie oświetlone.

Chociaż na terenie starych kortów będą w przyszłości szaleć piłkarze, miłośnicy tenisa ziemnego też będą mieli gdzie grać. Miejsce dla nich powstanie między Orlikiem a terenem Szkoły Podstawowej nr 1. Planowana jest tam budowa dwóch pełnowymiarowych kortów z nawierzchnią syntetyczną.


Foto: UM w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy