reklama

Wodę w całej gminie można już bez obaw pić

Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2022 17:01, eł

Ponowne badanie nie wykazało obecności bakterii E. coli.

Wodę w całej gminie można już bez obaw pić

W gminie Zembrzyce już bez obaw można pić wodę z kranów. Ponowne badanie laboratoryjne jej jakości wykazało, że odpowiada ona wymaganiom określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Jak już pisaliśmy, kilka dni temu wykryto w niej skażenie bakteriami Escherichia coli, czyli pałeczkami okrężnicy. Ich obecność w wodzie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia ludzi. Najczęściej występujące objawy zatrucia tymi bakteriami to wymioty, biegunka, bolesne skurcze brzucha, a także gorączka, ból i zawroty głowy. Zakażenie pałeczkami okrężnicy jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, zwłaszcza niemowląt. Dlatego nie wolno pić wody, w której wykryto bakterie E. coli, nawet po przegotowaniu. Nie można nią też myć owoców i warzyw czy naczyń.

Na szczęście, woda w wodociągach Zembrzyce i Leskowiec Tarnawa Dolna ponownie spełnia wszystkie wymagania dotyczące obecności mikroorganizmów. Dziś (24 września) sanepid wydał komunikat w tej sprawie. Wynika z niego, że woda z obydwu wodociągów nadaje się do spożycia.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy