reklama
reklama

Wadowice mają już coś, czego wciąż brakuje w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2022 16:10, eł

Burmistrz przywiózł na otwarcie żłobka trzy ogromne pluszaki.

Wadowice mają już coś, czego wciąż brakuje w Andrychowie

O planach utworzenia pierwszego publicznego żłobka w Wadowicach i pracach z tym związanych pisaliśmy już kilkakrotnie. Placówka rozpoczęła działalność początkiem stycznia, ale dopiero teraz nastąpiło jej oficjalne otwarcie. Burmistrz miasta zapowiada jeszcze powstanie drugiej.

Do tej pory w Wadowicach były tylko prywatne żłobki. Pierwszy samorządowy powstał przy ul. Lwowskiej 24, w budynku, w którym mieści się również Przedszkole Publiczne nr 3. Żłobek nosi wdzięczną nazwę Muchomorek. Rekrutacja do niego ruszyła już 6 grudnia ubiegłego roku.

- Zadbaliśmy tutaj o każdy szczegół, urządzając nową kuchnię, łazienkę z przewijakiem i specjalne materace do leżakowania. Maluchy mają mnóstwo zabawek, a od dziś również nowe towarzystwo, czyli trzy pluszaki, które przywiozłem ze sobą na odwiedziny. Łączny koszt przebudowy parteru budynku Przedszkola Publicznego nr 3 celem utworzenia żłobka wyniósł ponad 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł pozyskaliśmy z rządowego programu Maluch Plus – podkreśla burmistrz Bartosz Kaliński, dodając: - Kolejny cel to budowa żłobka w Przedszkolu r 2 w Wadowicach!

Przydałoby się, aby i władze Andrychowa zadbały o utworzenie takiego miejsca dla najmłodszych mieszkańców miasta. W dzisiejszych czasach rodzicom małych dzieci trudno jest bowiem obyć się bez żłobka. Niewiele małżeństw może sobie pozwolić na to, by kobieta siedziała z dzieckiem w domu do czasu, gdy można będzie zapisać je do przedszkola. Mało które stać też na zatrudnienie niani, a niepracujące babcie są już rzadkością.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy