reklama

W wielu miejscach prądu nadal nie ma, a w najbliższych dniach kolejne przerwy

, Gospodarka, Wiadomości, 22.01.2023 21:06, eł

Tauron walczy z awariami, ale prócz tego zapowiada wyłączenia energii elektrycznej związane z planowanym pracami.

W wielu miejscach prądu nadal nie ma, a w najbliższych dniach kolejne przerwy

Pierwsze w tym roku opady śniegu nie były aż tak intensywne, jak te grudniowe, ale śnieg był mokry i przez to wyjątkowo ciężki. Drzewa łamały się jak zapałki, wiele linii energetycznych zostało zerwanych. Lista awarii była bardzo długa, a ich usuwanie wciąż trwa. Ale mieszkańców regionu (z wyjątkiem jednego powiatu) czekają też planowane wyłączenia prądu.

Są lokalizacje, gdzie prądu nie ma już drugą dobę. Tak jest na przykład w części Wadowic i Tomic. – Zgłaszaliśmy awarię przez Internet i telefonicznie, sąsiedzi też. I nic. Mówili, że jeszcze przed końcem niedzieli powinni to naprawić. W domu jest bardzo zimno, bo piec centralnego ogrzewania nie działa bez prądu. Dobrze, że chociaż nie mamy płyty indukcyjnej, tylko kuchenkę gazową, to przynajmniej możemy rozgrzać się gorącą herbatą i jeść ciepłe posiłki – mówi jedna z mieszkanek Wadowic.

Mimo tak wielu awarii, Tauron Dystrybucja zapowiada też sporo wyłączeń energii elektrycznej związanych z zaplanowanymi wcześniej pracami modernizacyjnymi i konserwacyjnymi. Nie dojdzie do nich tylko w powiecie suskim. Poniżej ich lista.

Powiat wadowicki


Powiat oświęcimski


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy