reklama
reklama

W Andrychowie powstanie żłobek?

Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2023 07:15, eł

Okazuje się, że władze gminy starają się o środki na utworzenie takiej placówki.

W Andrychowie powstanie żłobek?

W powiecie wadowickim samorządowe żłobki działają nawet w niektórych gminach wiejskich, ale wciąż nie ma ich we wszystkich miastach. Takiej placówki brakuje nawet w największym z nich – Andrychowie. Jak się jednak okazuje, są plany, żeby to zmienić.

Problem braku żłobka w Andrychowie poruszyła 23 lutego na sesji Rady Miejskiej radna Alicja Studniarz. - Są jakieś pieniądze na ten cel, plany, by w każdej gminie był gminny żłobek. Czy jakiekolwiek badania były w tym kierunku prowadzone, czy byłby on potrzebny w Andrychowie? Czy w ogóle gmina, zgodnie z przedwyborczymi obietnicami, przymierza się (kolokwialnie mówiąc) do założenia gminnego żłobka? - zapytała.

Wiceburmistrz Wojciech Polak przyznał, że jest potrzeba, aby powstała taka placówka. Do Urzędu Miejskiego regularnie napływają bowiem sygnały w tej sprawie. - Gmina przystąpiła do programu Maluch Plus, który jest między innymi finansowany ze środków Krajowego Programu Odbudowy. Jeśli uzyskamy dotację, mamy trzy lata na przygotowanie miejsc, a później przez trzy lata będziemy otrzymywać dofinansowanie do pobytu dzieci – powiedział. - Myślę, że to troszeczkę wpłynie na poprawę naszej demografii. Bo to, z czym teraz i przyszłości będzie się mierzyć gmina, to jest znacząca zmiana stanu demograficznego. Ubywa dzieci, przybywa seniorów.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 24.02.2023 11:40

Zgadza się od urodzenia jestem Polakiem bez żadnych doczepów zwłaszcza z nazwiskami i danymi .

stahbud, 24.02.2023 09:44

Widziałem już wielu ludzi. Sfrustdowanych, ale ty polityk musisz być frustratem od urodzenia.

Polityk, 24.02.2023 09:37

Zaraz będą wybory oj ktoś chyba chce sobie podnieść frekfencjie my Polacy pamiętajmy o tym żeby nie głosować na Żydów jak go poznać z twarzy i z przekazu jaki nam sprzedali i ile zabrali jesteśmy Polakami w swoim Państwie więc głosujmy na nas Polaków a Ż............dźi mają swoją kopułę w Izraelu nie pozwalajmy żeby zabierali i przywłaszczali to co my stawiamy i naszym trudem doszliśmy Ż..........dźi naszym kosztem podnoszą swoją frekfencjie i zabierają na naszych oczach wystarczy zobaczyć czym Ż........dźi się obnoszą a czym Polacy))))))))))))