reklama
reklama

By uśmiech wrócił na twarz lubianej kelnerki

MAGAZYN, Wiadomości, 21.02.2023 10:23, eł

Potrzeba już niewiele, by zakończyć zbiórkę.

By uśmiech wrócił na twarz lubianej kelnerki

Są takie osoby, na widok których mimowolnie się uśmiechamy, nawet gdy wcale nie jest nam wesoło. To ludzie pełni pozytywnej energii, widzący w życiu głównie jego dobre strony. Jedną z nich jest Agnieszka Bogunia z Wadowic, która zawsze zarażała innych uśmiechem. Teraz jednak kobieta walczy o życie i coraz trudniej jej tryskać optymizmem, za który wszyscy tak bardzo ją lubili.

Agnieszkę Bogunię wielu mieszkańców powiatu wadowickiego zna jako zawsze uśmiechniętą kelnerkę z restauracji Paradise przy rynku w Wadowicach. To dla niej niejeden klient chętnie wracał do tego lokalu. Niestety, kobieta już od dłuższego czasu nie wita ciepłym uśmiechem gości restauracji, bowiem zmaga się z ciężką chorobą. Nie może pracować, z trudem wykonuje nawet najprostsze codzienne czynności.

U pani Agnieszki w 2019 roku zdiagnozowano raka jelita grubego z przerzutami. Kobieta przeszła dwie ciężkie operacje, poddała się też chemioterapii. Ale nowotwór nie daje za wygraną. Lekarze bezradnie rozkładają ręce nad jej przypadkiem, twierdząc, że wyczerpali już wszystkie możliwości leczenia w ramach NFZ. Na szczęście, wadowiczanka trafiła do prywatnej kliniki, w której odzyskała nadzieję na pokonanie choroby.

Jednak leczenie w tej placówce jest kosztowne. Tygodniowy jego koszt to 6 tys. zł, a na całą pierwszą serię terapii potrzeba w sumie 10 razy tyle. Agnieszka i jej mąż nie mają takich oszczędności, dlatego ich bliscy i przyjaciele założyli internetową zbiórkę pieniędzy na leczenie kobiety. Gdy napisaliśmy o niej 11 stycznia (tutaj), posypały się wpłaty. Jednak z czasem było ich coraz mniej, aż w końcu prawie przestały wpływać, a do uzbierania pełnej kwoty brakuje jeszcze ponad 10 tys. zł.

- Zależy nam na szybkim zakończeniu zbiórki. Powód jest prosty. Rak nie czeka — choroba postępuje każdego dnia, odbierając siły pani Agnieszce – apeluje Sylwia Roman, wiceprezes Fundacji Pomóc Więcej, która zaangażowała się w pomoc kobiecie.

Zbiórka odbywa się tutaj.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 21.02.2023 11:44

Oby to nie była „ klinika” posła Mejzy…