reklama
reklama

Uważajcie na takich "fachowców"! Tak wygląda dach po remoncie

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 02.09.2021 18:00, DK
Materiał ku przestrodze
Uważajcie na takich

W środę (1.09) po interwencji właścicielki domu w Sułkowicach k. Andrychowa (która na razie woli pozostać anonimowa) odwiedziliśmy jej posesję, aby zobaczyć jak wygląda dach jej domu, po renowacji wykonanej przez „fachowców”.

To co zastaliśmy na miejscu woła o pomstę do nieba.

W ubiegłym roku mieszkanka Sułkowic postanowiła odnowić dach swojego domu. Otrzymała kontakt do fachowca, który zajmuje się renowacją dachów. Firma zajmująca się malowaniem dachów z Choczni zajęła się dachem. Za kwotę niemal 14000zł wymienione miały zostać śruby mocujące blachę, a ta miała zostać pomalowana dwoma warstwami farby, aby zabezpieczyć blachę.

Okazało się, że „fachowcy” użyli złego rodzaju farby i wkrętów. Niektóre ze śrub na poddaszu wystają nawet po kilka centymetrów. Nawet podbitka na tarasie została przewiercona, a tym samym uszkodzona.


Efekt? Woda w deszczowe dni dosłownie rozlewa się po poddaszu. Wszędzie trzeba ustawiać miednice, wiaderka, garnki i do nich zbierać kapiącą bez przerwy wodę. Mieszkanka Sułkowic nie ma kontaktu z firmą.

Tak to wyglądało podczas opadów deszczu.


Dach był malowany podkładem i farbą. Śruby nie zostały zasilikonowane. Silikon został dodany po wielu interwencjach właścicieli. A i to nic nie dało, ponieważ został zaaplikowany jedynie z wierzchu. A miało być tak pięknie... Jak przekazuje nam syn właścicielki domu- „właściciel firmy przekonywał nas, że zna się na rzeczy. Powtarzał: nie musisz nas pilnować znamy się na tym, my Ci dziadostwa nie zrobimy”

Z właścicielem firmy próbowaliśmy się wielokrotnie skontaktować. Bez skutku.

Wcześniejsze próby podjęte przez właścicielkę domu kończyły się takim np. sms-ami od właściciela firmy:

Sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 03.09.2021 17:49

Witam trochę znam się na tym więc dodam kilka słów od siebie . To , że śruby wystają to nic strasznego problem w tym że są źle przykręcone . co do malowania dachów większości przypadków jest to nieopłacalne . Prawie wszystkie firmy malujące dachy robi to po kosztach nie zachowują technologi i używają marnej jakości materiałów . efekt jest na ogół taki , że ładnie wygląda dach po remoncie , ale efekt jest krótko trwały. Silikowanie śrub nie ma sensu bo niema takiego materiału który byłby długo trwały . Nie widziałem tego dachu od góry i nie wiem czy da się go jeszcze uratować . Ja polecił bym Pani iść do prawnika niech on im wyśle ponaglenie a między czasie wsiąść fachowca , który wymieni źle przykręcone śruby jeżeli będzie to niemożliwe to w miejsce dziur zrobić łatki z blachy na kleju poliuretanowym

oshin22, 03.09.2021 08:36

Trzeba upubliczniać nazwę takiej firmy żeby inni się nie "nacięli" - np na Opineo. Dodatkowo można zgłosić sprawę do US czy wszystko jest OK oraz ja bym wystąpił na drogę sądową o odszkodowanie. (nawet jeśli Umowa jest ustna)

Burakz wiejskiej , 02.09.2021 20:49

no cóż, płaci się dopiero po dobrze wykonanej pracy którą można zweryfikować