reklama

Umowa na budowę nowego chodnika podpisana

Gospodarka, Wiadomości, 02.06.2023 14:43, red
Mieszkańcy czekają na to od lat.
Umowa na budowę nowego chodnika podpisana
W marcu Starostwo Powiatowe w Wadowicach dostało dotację z budżetu państwa na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Witkowice. Przy trakcie prowadzącym z Nidku do Witkowic powstanie prawie 900 metrów nowego chodnika. Będzie to kontynuacja prac z ubiegłego roku, kiedy wybudowano blisko 200-metrowy odcinek trotuaru.

Umowa na budowę chodnika została właśnie podpisana. Wykonawcą robót będzie BRUK-SPEC – Przedsiębiorstwo Budowlane Mateusz Gancarczyk ze Śleszowic. Termin zakończenia prac przewidziano na 31 października br. Koszt robót to ponad 1,5 mln zł, z czego blisko 770 tys. będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 685 tys. do całości zadania dokłada Gmina Wieprz.

- Chodnik będzie znajdował się po prawej stronie drogi, jego szerokość wyniesie dwa metry. Na tej drodze ruch jest naprawdę duży, a jednocześnie oprócz domów znajduje się przy niej kilka sklepów, gabinet lekarski i lokale usługowe. Dlatego nam zależało mocno na wykonaniu tej inwestycji – informuje wicestarosta Beata Smolec.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy