reklama

Ulice pod Pańską Górą w coraz gorszym stanie

Gospodarka, Wiadomości, 05.09.2023 20:45,
- Na Pańskiej Górze są teraz piękne alejki, a ulice prowadzące do naszych domów się rozlatują - mówią mieszkańcy.
Ulice pod Pańską Górą w coraz gorszym stanie
W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w czasie prac budowlanych na Pańskiej Górze ulicami osiedla Jana Pawła II przejechało mnóstwo z ciężarówek dowożących materiały budowlane na Pańską. Efekt? Stan ulic i tak już wcześniej fatalny, jeszcze bardziej się pogorszył.

- Na Pańskiej Górze są teraz piękne alejki, a ulice prowadzące do naszych domów się rozlatują. Co roku gmina tylko dokłada kolejne łaty. Kiedy tu będzie jakiś porządny remont? - pytają mieszkańcy.


Od lat na wszelkie pytania o remont jezdni i chodników w tej części miasta otrzymujemy w Urzędzie Miejskim w Andrychowie podobne odpowiedzi. – Gmina posiada dokumentację techniczną wraz ze stosownymi zgodami na przebudowę układu drogowego na osiedlu Jana Pawła II, na którą stara się pozyskać dofinansowanie w ramach ogłaszanych naborów. W przypadku uzyskania dofinansowania, podjęte zostaną starania zabezpieczenia wkładu własnego i realizacji dofinansowanego zakresu robót – poinformowała nas ostatnio Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

Niedawno burmistrz Andrychowa Tomasz Żak mówił z kolei, że gmina złożyła wniosek o dotację z budżetu państwa, do programu inwestycji w gminach popegerowskich, na remont ulicy Leśnej na osiedlu Jana Pawła II. Wkrótce powinna zapaść decyzja, czy Andrychów dostanie pieniądze.foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy