reklama
reklama

Trzecie podejście do budowy nowej atrakcji w andrychowskiej gminie

Gospodarka, Wiadomości, 12.12.2022 20:27, eł
Czy tym razem się uda?
Trzecie podejście do budowy nowej atrakcji w andrychowskiej gminie

Władze gminy unieważniły już dwa przetargi na budowę toru rolkarskiego w Zagórniku. Powód za każdym razem był ten sam – oferta z najniższą ceną okazywała się wyższa od kwoty, którą urząd miał zamiar przeznaczyć na realizację inwestycji.

Budowa toru rolkarskiego planowana jest wokół boiska piłkarskiego w Zagórniku. Atrakcja miałaby być dostępna nieodpłatnie dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach – małych i dużych. Gmina Andrychów pozyskała na realizację inwestycji dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, toteż zdawało się, że szanse na powstanie obiektu są duże.

Niestety, mimo ponawiania przetargów, nie udało się na razie wyłonić wykonawcy toru. Władze gminy unieważniły pierwszy, ponieważ oferta z najniższą ceną o blisko 250 tys. zł przekraczała kwotę przeznaczoną na budowę. W drugim przetargu sytuacja się powtórzyła, mimo że zwiększono pulę pieniędzy na wykonanie toru. Kilka dni temu ogłoszony został trzeci…

Termin składania ofert upłynie 28 grudnia o godz. 11.00. Są tylko dwa kryteria ich oceny – cena i okres gwarancji, przy czym to pierwsze jest ważniejsze. Firma może dostać za nie maksymalnie 60 punktów. Za drugie otrzyma najwyżej 40. Wykonawca (jeśli uda się go wreszcie wyłonić) będzie miał 5 miesięcy na budowę toru wraz z infrastrukturą – między innymi wiatami dla rolkarzy, trybuną, oświetleniem i monitoringiem.


Foto: Pixabay, materiały przetargowe

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy