reklama
reklama

Ludzie robią sobie zdjęcia w tunelu. Mogą za to słono zapłacić

Na sygnale, Wiadomości, 09.12.2022 14:50, eł

Tunelowy odcinek nowej zakopianki stał się niemałą atrakcją turystyczną.

Ludzie robią sobie zdjęcia w tunelu. Mogą za to słono zapłacić

Samochód zatrzymuje się na pasie awaryjnym. Wysiadają z niego dwaj młodzi mężczyźni, którzy śmiało wchodzą na jezdnię i pstrykają selfie smartfonem. Takie sytuacje dość często zdarzają się w oddanym niedawno do użytku tunelu w Naprawie (powiat suski), którym przechodzi fragment odcinka drogi ekspresowej S7.

Jak się okazuje, użytkownikom nie wystarczy, że przejadą przez nowy obiekt. Muszą to jeszcze uwiecznić na zdjęciu. Oczywiście nikomu nie przeszkadza, jeśli pasażer w czasie jazdy pstryknie zdjęcie sobie lub kierowcy. Ale nie brakuje śmiałków, którzy zatrzymują auto w tunelu i sesję fotograficzną robią sobie dopiero po wyjściu na jezdnię.

To bezmyślne zachowanie nie ujdzie im jednak na sucho. Ich poczynania rejestrują kamery przekazujące na żywo sygnał do Centrum Zarządzania Tunelem, które pracuje 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. System monitoringu zapisuje obraz, a co więcej, obwieszcza alarmem każdy przypadek zaparkowania w tunelu czy pojawienia się pieszego. „Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać policji” - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Nagranie i foto: GDDKiA
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy