reklama

Trumny w wodzie. Radny był w szoku, gdy to zobaczył

Gospodarka, Wiadomości, 30.10.2022 12:45, eł

Pół metra wody w otwartym grobowcu!

Trumny w wodzie. Radny był w szoku, gdy to zobaczył

Na cmentarzu w Bulowicach woda zalewa grobowce. Trumny dosłownie w niej pływają. Wszystkiemu winien brak odwodnienia.

Sprawę poruszył na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kętach radny Lesław Kuźma. Nie po raz pierwszy zresztą. O rozwiązanie problemu apelował już wiele miesięcy temu, pod koniec ubiegłego roku. Jak mówił teraz, po opadach zdarza się, że przez bulowicką nekropolię płynie wręcz potok.

Szoku doznałem, gdy jeden z grobowców był otwarty. Trumna dosłownie w nim pływała, bo wody było z pół metra. Ktoś ze świadków historii, z tych starszych mieszkańców, opowiadał mi, że tam był kiedyś olbrzymi wąwóz, głęboki na dwa metry, no i został zasypany. A ponieważ tam nie ma melioracji, woda ścieka do grobów i płynie też płytkami na zewnątrz. I chciałem się dowiedzieć, czy są w tej sprawie podjęte jakieś czynności po mojej prośbie z sesji budżetowej – mówił Lesław Kuźma.

Niestety, niewiele się dowiedział. Wiceburmistrz Marcin Śliwa odparł, że nie zna losów tej sprawy. – Nie jestem w stanie w tym momencie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to nie jedyna sprawa, którą się zajmuję i nie pamiętam, na jakim etapie ona jest aktualnie – stwierdził.


Foto: Google Maps

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lojzek, 30.10.2022 19:52

Coś mi się zdaje że wybory się zbliżają.