reklama

Tak się jedzie nową drogą w Andrychowie [VIDEO]

Gospodarka, Wiadomości, 16.12.2021 21:20, red
Drogowe połączenie ulicy Krakowskiej z Tkacką w Andrychowie już prawie gotowe.
Tak się jedzie nową drogą w Andrychowie [VIDEO]

Na przełomie roku zakończą się prace przy budowie nowej drogi w centrum Andrychowa - łącznika pomiędzy ulicami Krakowską (obok Kauflandu) a Tkacką.

Koszt tej inwestycji to 4 mln zł a wykonuje ją przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD. Prace powoli dobiegają już końca. Położono już pierwszą nawierzchnię asfaltu. Na przełomie roku inwestycja powinna być gotowa.

Czas pokaże, czy dzięki temu nieco rozładowany zostanie ruch na ulicy Krakowskiej w tej części miasta. Nowy łącznik ma przejąć ruch samochodów jadących od Kauflandu w kierunku Sułkowic, Targanic czy Roczyn.

Po oddaniu łącznika do użytku problemy mogą pojawić się na skrzyżowaniu ul. Beskidzkiej z Tkacką. Tam docelowo - kiedyś - ma powstać rondo.

Zobaczcie nagranie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 17.12.2021 15:47

Opowiadając na apel-konkurs FeelFree, zgłaszam propozycje nazwy nowej andrychowskiej ulicy. Aby oddać całą głębię jej budowy proponuję „Aleja Podniesienia Wartości ECA, Przed Zakupem Przez AEC”, ale ponieważ, tak długa nazwa nie zmieściłaby się na pieczątce prezesa Mirosława, skracam do treści ogólniejszej, czyli „Przesmyk 11-tu Geniuszy”. Wydaje się, iż obecna Rada Miejska, bez większych kontrowersji przegłosuje tę nazwę.

Thoor, 17.12.2021 09:07

0min 25s filmu - nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z przeciwka. Strefa ruchu, więc wykroczenie. Tzw. "samopodjebka" :).

FeelFree, 17.12.2021 08:14

Już najbliższej sesji zdalnej powinna zostać podjęta uchwała dotycząca nazwy tej drogocennej ulicy. Proponowane nazwy pod głosowanie: Węglowa, Kominowa, Łącznikowa, im. Tytusa, Romka i ATomka, Widokowa, Budżetowa, Nowego Ładu, Starego Rozdania, Biznesowa, Zadłużańska, Obligacyjna, im. Radnych Bezradnych, im. Noblistów Polskich, Turbinowa, Ku Pamięci Małych Sklepów, Pocovidowa. Radni dokonają jak zwykle najlepszego wyboru, sugeruję jednak wybranie nazwy, która najskuteczniej zachęci turystów do przejechania naszą nowoczesną węglostradą umożliwiającą przecież zobaczenie wiszącego i dymiącego węglowymi spalinami komina w samym centrum miasta, czyli jednej z naszych wizytowych atrakcji i chluby magistratu. P.S. Post proszę traktować jako nieudolną próbę żartu powodowaną bezsilnością wobec działań lokalnej jeszcze-niedługo-choć-nadal-władzy. P.S 2. Niniejszym otwieram konkurs na nazwę łącznika. Propozycje przyjmowane są jedynie w formie postów pod artykułem w nieprzekraczalnym terminie do dnia najbliższej sesji RM w Andrychowie. Mile widziane uzasadnienie swojej propozycji. Przewidziano nagrody. Wszystkie propozycje zostaną przekazane radnym. Proszę mieć na uwadze, że posty mogą czytać dzieci oraz beskidmaly, oraz, że wbrew pozorom Redakcja usuwa coraz sprawniej wpisy niezgodne z regulaminem i netykietą. Powodzenia i połamania klawiatur! Oświadczam, że wpis nie posiada ukrytych aluzji, ani freudowskich przejęzyczeń (oczywiście mogę się mylić, ale o tym nie wiem), a za interpretację wpisu odpowiada w całości i tylko wyłącznie umysł potencjalnego Czytelnika.

oshin22, 17.12.2021 05:46

Rondo Beskidzka Tkacka ???? Kolejne rondo widmo. Przecież tam nie ma miejsca na rondo. I gdzie sie przekieruje cały ten ruch w strone miasta na Daszyńskiego, która juz nie wyrabia ? Halo beskidmaly podpowiesz ? Naprawdę tak z ciekawości i bez urazy.

Skalpel, 16.12.2021 22:13

Wolno tak sobie jeździć po placu budowy? Co na to nasza straż wiejska?