reklama

Strach w Targanicach. Co się stanie z nieczynnym kamieniołomem? Jest petycja do burmistrza

Gospodarka, Wiadomości, 04.09.2023 19:30, red
Mieszkańcy chcą, aby teren został wykupiony przez gminę.
Strach w Targanicach. Co się stanie z nieczynnym kamieniołomem? Jest petycja do burmistrza
Kilka lat temu zakończył działalność kamieniołom w Targanicach. Skończył się surowiec. Co dalej z tym terenem? Póki co jest to miejsce opustoszałe i niebezpieczne. Bywa, że imprezują tam młodzi ludzie. Strome skarpy, głęboka woda i niepewny grunt - to największe zagrożenia dla bywalców tego miejsca.

Teren jest prywatny, jak się okazuje - został wystawiony na sprzedaż.


Mieszkańcy Targanic obawiają się, że trafi w nieodpowiednie ręce. Dlatego do burmistrza wkrótce trafi wniosek, aby gmina wykupiła teren nieczynnego kamieniołomu i podjęła działania w kierunku rewitalizacji i zagospodarowania tego miejsca.

- Taki wniosek został sformułowany przez mieszkańców i przegłosowany podczas zebrania wiejskiego – mówi nam sołtys Targanic, Adam Kowalczyk. - Mieszkańcy obawiają się, że ktoś kupi ten teren i zacznie tam np. zwozić odpady, żeby je później zasypać ziemią. Takie historie już się zdarzały w Polsce. Nie chcemy czegoś takiego w Targanicach.

Sołtys zamierza działać w tej sprawie. Liczy, że uda się przekonać władze gminy do zakupu terenów nieczynnego kamieniołomu, a gmina postara się załatwić dotację na zagospodarowanie tego miejsca. - Są różne programy na inwestycje na terenach pogórniczych. Można spróbować coś w tym kierunku podziałać – ma nadzieję A. Kowalczyk.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 06.09.2023 08:08

andrychowianin1 no i ???? A może nie ma kto tego kupić i królik i znajomy królika wpadł na pomysł żeby inny znajomy królika kupił teren z wyj..... ceną w kosmos najlepiej za publiczne pieniądze i wszystkie króliki będą zadowolone. Może dość już tych długów bo ta gmina nigdy się nie podniesie a kiedyś te króliki rozjadą się po Krakowach i innych Oświecimiach a banda durnych andrychowskich łosi będzie splacać cały ten gnój

andrychowianin1, 06.09.2023 02:02

Większość dzikich składowisk w tym kraju powstaje na prywatnych wynajmowanych terenach a potem ojej pali się

Jank Chanowski, 05.09.2023 23:56

W 2022 r. na Mam Newsa temat kamieniołu był pod tytułem "Dzikie imprezy w kamieniołomie w Targanicach" co nie najlepiej świadczyło o tym miejscu. W 2023 nadal kamieniołom passé ale co tam imprezy teraz to już tylko strach pozostał.

Zibi33, 05.09.2023 15:41

Skoro teren jest prywatny to g....... to powinno obchodzić kto komu sprzeda swoją własność

lolzewsi, 05.09.2023 07:28

Wpiszta se ludzie KAMIENIOŁOM UJSOŁY - Żywiecczyzna. Geo-Park Glinka (Glinka-nazwa regionu we wsi Ujsoły). Niedaleko. Da się. Trzeba działać szybko, zanim ktoś to rozpie....

cath, 04.09.2023 23:01

Czyli telenowela Staw Anteckiego sezon 2?