reklama
reklama

Stara szkoła przeszła metamorfozę. Towarzyszy jej ogród pełen atrakcji

Gospodarka, Wiadomości, 01.02.2024 14:20, eł

Z budynku za darmo będą korzystać organizacje i stowarzyszenia z całej gminy, rady osiedlowe i sołeckie, szkoły oraz przedszkola.

Stara szkoła przeszła metamorfozę. Towarzyszy jej ogród pełen atrakcji

W marcu ubiegłego roku ruszyła przebudowa dawnej szkoły na Goryczkowcu (potocznie zwanym Dzwonkiem) w Gorzeniu Dolnym. Teraz inwestycja jest już zakończona i można podziwiać jej efekty. Budynek zamienił się w ośrodek edukacyjno-kulturalny z ogólnodostępnym ogrodem pełnym atrakcji. Ze względu na położenie w niezwykle malowniczym miejscu, miejsce to ma szansę przyciągać wiele osób.

Znajdująca się na wzgórzu z rozległym i pięknym widokiem, stara szkoła stała się placówką, z której bezpłatnie będą mogły korzystać wszelkie organizacje i stowarzyszenia z gminy Wadowice, rady osiedlowe i sołeckie, szkoły oraz przedszkola. Mogą tam organizować wszelkiego rodzaju spotkania i wydarzenia. Do dyspozycji mają w pełni urządzoną kuchnię, pomieszczenie z mini sceną, salę konferencyjną, pracownię ceramiczną i malarską. W najbliższym czasie odbędą się tam między innymi warsztaty kulinarne i ceramiczne, przygotowane przez Wadowickie Centrum Kultury w ramach zajęć na ferie zimowe.

Budynek otacza spory ogród, który już teraz jest czynny codziennie od od 14.00 do 18.00. Kiedy zrobi się cieplej, a dni staną się dłuższe, zmienią się również godziny jego otwarcia. Jest tam plac z interaktywnymi urządzeniami, altana i miejsce do grillowania. Każdy może tam przychodzić, by mile spędzić czas. Na razie pogoda niespecjalnie sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu, ale wiosną, latem i jesienią zapewne nie zabraknie chętnych do wypoczynku w tym miejscu.

Pomieszczenia w budynku trzeba rezerwować. Wystarczy w tym celu skontaktować się z panią sołtys Gorzenia - Jadwigą Paździorą – sołtys, pod nr tel. 785 149 995.


Foto: UM w Wadowicach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy