reklama
reklama

Również w tej gminie opłaty za śmieci podskoczą do góry. Ale dopiero od lutego

Gospodarka, Wiadomości, 11.01.2022 11:25, eł

Radni jeszcze nie podjęli decyzji w tej sprawie.

Również w tej gminie opłaty za śmieci podskoczą do góry. Ale dopiero od lutego

Już prawie wszędzie ustalono nowe stawki za gospodarowanie odpadami, jednak w Wadowicach radni zajmą się tym tematem dopiero jutro (12 stycznia). Zmiana cen w tej gminie wejdzie w życie od 1 lutego. Wiadomo już jednak, że i tutaj nie obędzie się bez podwyżek.

Obecnie opłata, jaką ponoszą mieszkańcy gminy Wadowice za wywóz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych to 19,50 zł od osoby miesięcznie. Za piątą i każdą kolejną osobę zamieszkującą nieruchomość opłata wynosi 15 zł. Oprócz zniżki dla rodzin wielodzietnych obowiązuje też ulga za kompostownik. Wynosi ona 8 zł na nieruchomość.

Od lutego stawka podstawowa podskoczy do 22,50 zł od osoby miesięcznie. Tyle trzeba będzie płacić za każdego z czterech pierwszych domowników. Za piątego i każdego następnego opłata wyniesie 18 zł. Jeśli natomiast rodzina nie wywiązuje się z obowiązku segregowania odpadów i oddaje je wszystkie zmieszanie, płacić dużo więcej. Nowa stawka dla nich wyniesie 67,50 zł od każdego domownika miesięcznie.

Foto: Pixabay

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy