reklama
reklama

Interwencja policji w czasie mszy świętej. O co chodziło?

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 10.01.2022 20:00, eł
Funkcjonariusze niespodziewanie pojawili się w kościele.
Interwencja policji w czasie mszy świętej. O co chodziło?

W niedzielę (9 stycznia) doszło do nietypowego wydarzenia w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie. Podczas nabożeństwa, które rozpoczęło się o godzinie 11.30, ku zdziwieniu wiernych do świątyni weszli uzbrojeni funkcjonariusze policji, a następnie skierowali swe kroki do zakrystii.

Jak się okazuje, ktoś zadzwonił na komisariat, by zgłosić, że nieznana kobieta dopuściła się zanieczyszczenia kościoła.

- Nie było to rozwinięte, co tam konkretnie miało się wydarzyć. Jednak na miejscu policjanci nie potwierdzili tego zgłoszenia, nie zastali również osoby zgłaszającej. W rozmowie z księdzem ustalili, że faktycznie była jakaś kobieta, która w przeszłości dopuściła się zanieczyszczenia kościoła, ale tym razem niczego nie zrobiła, była tylko na terenie parafii i opuściła go przed przyjazdem patrolu – mówi aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nieco ponad trzy tygodnie temu (w sobotę, 18 grudnia) pewna kobieta oddała... mocz w kościele. Nie zdarzyło się to jednak w czasie mszy. Wtedy również interweniowała policja. Tym razem do niczego takiego nie doszło, toteż nie wiadomo, kto i dlaczego zawiadomił stróżów prawa.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 11.01.2022 10:48

Cyt.: "toteż nie wiadomo kto i dlaczego zawiadomił policję." Żart?