reklama

Radni jednomyślnie za zakupem rezonansu do wadowickiego szpitala

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2021 18:15, PG
Koszt zakupu takiego urządzenia to kilka milionów złotych.
Radni jednomyślnie za zakupem rezonansu do wadowickiego szpitala

Podczas czwartkowej (20.05.) sesji Rady Powiatu Wadowickiego radni podjęli ważną decyzję z punktu widzenia opieki zdrowotnej mieszkańców.

Radni jednomyślnie zgodzili się na przekazanie 4,5 mln zł dla ZZOZ Wadowice na zakup rezonansu magnetycznego oraz adaptację pomieszczeń na rzecz tego urządzenia właśnie.

Jest to od lat wyczekiwana inwestycja, która będzie dostępna dla pacjentów wadowickiej lecznicy i mieszkańców powiatu. Obecne najbliższy rezonans znajduje się w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Starostwo na ten cel pozyskało dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rezonans zostanie zamontowany w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Rezonans magnetyczny to badanie wykorzystujące pole elektromagnetyczne w celu stworzenia szczegółowego obrazu struktur anatomicznych ciała człowieka. Za pomocą MR uzyskuje się zdjęcia, które z dokładnością do kilku milimetrów pozwalają na zaawansowaną diagnostykę szeregu problemów medycznych takich jak guzy, patologie rozwojowe, udar mózgu, uszkodzenie kręgosłupa, choroby stawów, demencja starcza.

Ta metoda diagnostyki największe zastosowanie znajduje w badaniach głowy, a zwłaszcza mózgu. Rezonans magnetyczny stosuje się w sytuacjach, kiedy konieczne jest pogłębienie diagnostyki i kiedy wynik badania tomografii komputerowej jest niejednoznaczny lub wątpliwy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 22.05.2021 06:41

Szkoda ze rezonans zostanie kupiony a obsługę przejmie prywatna firma bo w szpitalu z tego co wiem od dawna nie ma radiologa.Sa lekarze zatrudnieni przez prywatna firmę,nota bene posiadająca chyba kilka aparatów.