reklama

Żar Challenge odwołany. Organizatorzy z dodatnim wynikiem koronawirusa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.05.2021 15:00, PG
Zaplanowana na najbliższy weekend (22/23.05.) impreza rowerowa Żar Challenge została odwołana. Dlaczego?
Żar Challenge odwołany. Organizatorzy z dodatnim wynikiem koronawirusa

Okazuje się, ze organizator wydarzenia Cezary Szafraniec otrzymał dodatni wynik testu covid-19, oraz diagnozę zmian w płucach.

-Osoby z naszego teamu, które miały ze mną bezpośredni kontakt muszą zostać w samoizolacji! W związku z tym nie możemy Was narażać, a bez tych osób organizacja imprezy jest niemożliwa. Zdajemy sobie sprawę, że już dużo imprez jest przesuniętych i dlatego za rozsądne będzie odwołać Żar Challenge. Wszystkie wpłaty będą zwrócone do końca maja. Nam bardzo zależało, aby impreza się odbyła, bo ponieśliśmy już znaczne koszty, ale ważniejsze jest Wasz zdrowie! Mam nadzieję, że to zrozumiecie. Liczyłem, że to tylko przeziębienie, ale niestety z każdym dniem było tylko gorzej. Nie zdążyłem się jeszcze zaszczepić, ale jak tylko będę już mógł to zrobię to w pierwszej kolejności!- napisał organizator na facebooku.


Początkowo, jeszcze sobotni maraton na rowerach szosowych miał się odbyć się ale ostatecznie odwołano całość wydarzenia.

Wydarzenie organizowane jest przez Tatra Cycling Events czyli przez pasjonata kolarstwa Cezarego Szafrańca, kiedyś czynnego zawodnika, później amatora startującego w licznych zawodach szosowych i mtb w Polsce i Europie. Cezary stworzył firmę, która teraz organizuje różne eventy rowerowe. Żar Challenge to dwa dni wspaniałej przygody na rowerze w odsłonie szosowej i terenowej.

W sobotę (22.05.) miał odbyć się maraton na rowerach szosowych po trasie przez Przełęcze: Wilkowicka, Przegibek, Targanicka i Kocierska z finałem na Górze Żar. Przygotowane zostały dwie oznakowane trasy na dystansie ok. 50-90 km. Z kolei niedziela (23.05.) zarezerwowana była dla miłośników prawdziwego kolarstwa górskiego, którzy mogliby wybrać jeden z trzech dystansów stosownie do poziomu swojego wytrenowania.


W weekend wielka impreza rowerowa na górze Żar [AKTUALIZACJA]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy