reklama

Powstanie kolejny lokal gastronomiczny w Andrychowie?

Gospodarka, Wiadomości, 06.12.2023 20:31, eł
Wszystko na to wskazuje.
Powstanie kolejny lokal gastronomiczny w Andrychowie?

W Zespole Obsługi Mienia Komunalnego w Andrychowie rozstrzygnięty został przetarg na wynajem niedużego lokalu w budynku przy ulicy Włókniarzy 1 (czyli w tak zwanej Podkowie), gdzie działają różne punkty handlowe i usługowe, w tym restauracja. Wygrała go spółka z Krakowa, której przedmiotem działalności jest prowadzenie placówek gastronomicznych.

Andrychowski ZOMK aż trzy razy ogłaszał w tym roku przetarg na wynajem wspomnianego lokalu o powierzchni 44,38 m2, przeznaczonego pod działalność handlową lub usługową. Kiedyś mieścił się w nim sklep z używaną odzieżą. Do udziału w ostatnim przetargu dopuszczonych zostało trzech uczestników z czterech, którzy wpłacili wadium. Stawka wywoławcza za metr kwadratowy powierzchni lokalu wynosiła 17,37 zł plus 23 % VAT-u. Zwycięzca przetargu wylicytował podbił ją do 200 zł! A zatem będzie co miesiąc płacił za wynajem lokalu 9 676 zł plus VAT.

Kto nim został? To spółka Bismillah-Food z Krakowa, która jako przedmiot swojej przeważającej działalności wskazała prowadzenie restauracji i innych stałych placówek gastronomicznych. Jej nazwa, nawiązująca do muzułmańskiej formuły religijnej „bismillah” (oznaczającej „w imię Boga”) sugeruje, że może otworzyć tam lokal z kebabem, ewentualnie innymi potrawami z islamskiego kręgu kulturowego.

Jeśli go uruchomi, przy tej części ulicy Włókniarzy w Andrychowie będzie niespotykane zagęszczenie placówek gastronomicznych. W tym samym budynku istnieje już restauracja Sami Swoi, a w sąsiednim (przy Włókniarzy 1D) powstaje pizzeria Da Grasso, która ma rozpocząć działalność 19 grudnia. Bardzo blisko znajduje się też bar bistro Frykas.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 08.12.2023 03:13

Foto: Google Maps a nie Street View.

tomekх, 07.12.2023 07:40

Czyli jak ostatnio było narzekanie że to przez PiS zamyka się cukiernia to rozumiem że teraz będzie zachwyt że to dzięki PiSowi powstają nowe restauracje. XD