Ponad 150 osób objętych kwarantanną w powiecie oświęcimskim

, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.03.2020 22:40, red
Lokalne władze podają bardziej szczegółowe dane.
Ponad 150 osób objętych kwarantanną w powiecie oświęcimskim
Póki co najgorzej pod względem przepływu informacji w zakresie podawania danych statystycznych jest w powiecie wadowickim. Tutaj Sanepid czy Starostwo Powiatowe nie wiedzieć czemu utajniają informacje, którymi zainteresowani są mieszkańcy. Wiadomo tylko, że w powiecie wadowickim nikt dotychczas nie zachorował na koronawirusa, a w piątek (20.03) kwarantanną (aby wykluczyć zachorowanie) objętych było 120 osób - to informacje od jednego z burmistrzów.

Władze powiatu oświęcimskiego nie mają pod tym względem nic do ukrycia i regularnie przedstawiają bardziej szczegółowe dane.


Według danych Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu w powiecie oświęcimskim nie ma osób zarażonych na koronawirusa. Profilaktyczną kwarantanną objęte są 152 osoby (dane z 21 marca), czyli więcej niż dzień wcześniej. I trzeba spodziewać się, że takich osób będzie coraz więcej. Mnóstwo osób wraca ostatnio do kraju z zagranicy, gdzie też wprowadzane są kolejne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, a w miejscach pracy pojawiają się przestoje.

Według obecnych przepisów osoba wracająca z zagranicy musi przejść 14-dniową kwarantannę. Za naruszenie zasad kwarantanny grozi kara do nawet 30 tys. zł.

Ilość osób poddanych kwarantannie w rozbiciu na poszczególne miasta i gminy powiatu oświęcimskiego:

Miasto Oświęcim – 57 os.

Gmina Oświęcim – 15 os.

Gmina Osiek – 4 os.

Gmina Brzeszcze – 8 os.

Gmina Kęty – 31 os.

Gmina Chełmek – 22 os.

Gmina Zator – 9 os.

Gmina Przeciszów – 5 os.

Gmina Polanka Wielka – 1 os.

Władze Powiatu Oświęcimskiego ponawiają apel do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, higieny osobistej, częste mycie rąk i unikanie miejsc, gdzie przebywa dużo osób. A najlepiej o niewychodzenie z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Dodajmy, że w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało, że w Polsce już 536 osób jest zarażonych koronawirusem.

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy