W tym roku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie będzie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.03.2020 16:50, PG
Jest decyzja organizatorów.
W tym roku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie będzie

W tym roku, 3 kwietnia, po raz szósty w naszym regionie miała być zorganizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tylko w Andrychowie przygotowano aż 11 tras. Uczestnicy podczas jednej nocy pokonują ok. 40 km trasę w samotności i w skupieniu.

Niestety w takiej formie EDK w tym roku się nie odbędzie, o czym poinformował rzecznik EDK ks. Zbigniew Gełdon. Organizatorzy EDK proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej, ks. Jacek Stryczek wraz z osobami wspierającymi EDK proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje, które są umieszczane na profilach społecznościowych #EDK. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia, które można pobrać na stronie www.edk.org.pl

W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK we wcześniej zaplanowanych terminach stanie się drogą w wymiarze duchowym.

Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny. Ufam, że wyjdziemy z tego razem, silniejsi.


W ubiegłym roku w pieszą trasę spod kościoła św. Macieja ruszyło ponad 1000 osób. Tak to wyglądało:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Piotr0268989, 22.03.2020 10:43

Ekstremalnej drogi krzyżowej nie będzie - jednak mamy za to ekstremalny kontakt z radnymi: Od kilku dni próbuję się dodzwonić do Sołtys Zagórnika - bezskutecznie. I to w takim momencie. Schował głowę w piasek? Nie rozumiem dlaczego nie ma podanego maila do sołtysów - ułatwia to sprawę i przyśpiesza proces komunikacji. Można dosłać zdjęcie itp. W innych gminach można: https://zielonki.pl/index.php/ct-menu-item-3/ct-menu-item-14/ct-menu-item-15 Podobno nasza strona jest taka super przyjazna dla mieszkańców?