Zima odchodzi w zapomnienie. Mamy na to dowody!

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.03.2020 15:45, DK / DK / WB
W pierwszy dzień wiosny utopiliśmy marzannę za dzieci.
Zima odchodzi w zapomnienie. Mamy na to dowody!

O pierwszym dniu wiosny zazwyczaj przypominają uczniowie najmłodszych klas podstawówki, którzy tradycyjnie topią słowiańską marzannę w nurcie Wieprzówki, Skawy czy Soły. Marzanna to kukła zrobiona ze słomy i bibuły, która symbolizuje zimę. Podpalenie i utopienie marzanny ma przeganiać zimową aurę.

W tym roku jednak dzieci nie mogą wychodzić na zewnątrz z powodu zagrożenia koronawiruem, dlatego to my za nich zrobiliśmy i utopiliśmy marzannę. smile


20 marca występuje równonoc wiosenna, podczas której dzień i noc trwają dokładnie po 12 godzin. Od 20 marca każdy kolejny dzień będzie dłuższy od nocy aż do przesilenia letniego, które będzie miało miejsce 20 czerwca.

Dzień ten nazywany jest również dniem wagarowicza, z którego w tym roku młodzież nie skorzysta. Rząd zamknął szkoły i przedszkola z powodu zagrożenia koronawirusem.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ptak, 20.03.2020 18:53

Można tak sobie zaśmiecać rzeki ?