Rząd wprowadza w Polsce stan epidemii, szkoły zamknięte do świąt [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 20.03.2020 19:00, red
Lekcje w szkołach będą zawieszone znacznie dłużej niż planowano.
Rząd wprowadza w Polsce stan epidemii, szkoły zamknięte do świąt [AKTUALIZACJA]

Pierwotnie uczniowie mieli wrócić do szkół w drugiej połowie przyszłego tygodnia, ale już wiadomo, że ten czas bez zajęć w szkołach zostanie przedłużony co najmniej co świąt wielkanocnych, a więc jeszcze 3 tygodnie. Zatem uczniowie wrócą do szkół najwcześniej 15 kwietnia. Zapowiedział to w piątek (20.03) wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Rząd przygotowuje się bowiem na dalszy wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. W Polsce do tej pory na koronawirusa zachorowało ponad 400 osób. Pięć osób zmarło. W rządzie spodziewają się, że w ciągu kilkunastu dni może zachorować nawet kilkanaście tysięcy osób.

Jednocześnie w piątek szef rządu poinformował, że w Polsce ogłoszono stan epidemii.

Zaapelował do Polaków o przestrzeganie higieny, wszystkich zaleceń i ograniczeń, a do osób objętych kwarantanną o jej przestrzeganie. Mają tego pilnować policjanci. Za naruszenie kwarantanny grozić ma kara nawet 30 tys. zł (do tej pory było to 5 tys. zł).

Przybywa zachorowań

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowano o 14 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa - w sumie jest ich 425.
W Małopolsce stwierdzono jedno nowe zachorowanie - dotyczy to mężczyzny w sile wieku z Krakowa. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej.

W sumie W Małopolsce jest już 14 przypadków tego groźnego wirusa.


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 21.03.2020 08:39

i ro tego ten duda robiący kampanięvna nieszczęściu innych.obrzydliwe

mastka, 21.03.2020 08:30

Prawda jest taka, że nie ma partii politycznej której można zaufać. Każda ma coś za uszami. Polityka to tarzanie się w błocie i każdy się musi ubrudzić! Ludzie myślcie po ludzku. Dziś priorytetem jest walka z wirusem a nie polityka.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 21.03.2020 05:58

Jak nie zgadzam się z polityką PIS to akurat teraz JĄ popieram. BĘDZIECIE umierać w samotności to zrozumiecie o co im chodzi !!! nie ma żartów 650 osób umarło we Włoszech w ciągu 24h. Dajcie spokój xpek czy ChojnaZmiana, teraz jest naród a nie polityka !!!

macgajwer16, 21.03.2020 01:09

Proszę obejrzeć i się zastanowić do czego zmierzamy https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8

ChojnaZmiana , 20.03.2020 23:20

Uratować nas może tylko dymisja rządu ! przejęcie władzy przez PO i przejęcie ministerstwa zdrowia przez pana Arłukowicza !!!

xpek, 20.03.2020 21:44

a na propagandę tvpis poszły niedawno 2 miliardy

xpek, 20.03.2020 21:43

biedny jest nasz kraj pod rządami tego pseudo rządu.propaganda wmawia ludziom głupoty słupki rosną a na nic nie ma pieniędzy i ludzie muszą zbierać pieniądze nawet na maseczki dla pogotowia bo tak podstawowych rzeczy państwo nie jest w stanie sfinansować