reklama

Pociągi przestaną jeździć do Bielska, a zaczną do Krakowa

, Gospodarka, Wiadomości, 25.08.2021 22:32, eł

Od 1 września zmienia się kolejowy rozkład jazdy na trasie z Krakowa do Bielska-Białej. Ale nie tylko to.

Pociągi przestaną jeździć do Bielska, a zaczną do Krakowa

Linia kolejowa nr 117, prowadząca od stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona do Bielska-Białej, była z różnych powodów zamknięta przez kilka miesięcy tego roku. Pociągi wróciły na nią (a przynajmniej na znaczny jej odcinek) 29 czerwca. Zaczęły wówczas kursować między Wadowicami a Bielskiem.

Niestety, już niebawem znowu zastąpią je autobusy. Zmiana nastąpi 1 września. Od tego dnia ze stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona do Bielska, jak również w odwrotnym kierunku, będzie kursowała tylko zastępcza komunikacja autobusowa. Jednocześnie pociągi zaczną jeździć z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Krakowa oraz w drugą stronę. Obecnie podróżnych na trasie między Wadowicami a stolicą Małopolski przewożą autokary.

Ale to jeszcze nie wszystko. Do kolejnej zmiany dojdzie 11 września. Od tego dnia pociągi wrócą na trasę od Wadowic do Bielska-Białej. Nadal też będą kursowały między Kalwarią a Krakowem. Zastępcza komunikacja autobusowa pozostanie już tylko na odcinku od Wadowic do stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy