reklama
reklama

Chcą, by na Tkacką wrócił zakaz zatrzymywania się

Gospodarka, Wiadomości, 22.08.2021 19:20, eł

Na tej ulicy nierzadko trzeba uprawiać istny slalom.

Chcą, by na Tkacką wrócił zakaz zatrzymywania się
Dwóch mieszkańców Andrychowa rozważa zebranie podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia na ulicy Tkackiej zakazu zatrzymywania się. Taki zakaz obowiązywał tam przez kilka miesięcy ubiegłego roku, w czasie budowy nowego mostu nad Wieprzówką (na ulicy Beskidzkiej).

Każdy, komu zdarza się jeździć ulicą Tkacką w Andrychowie, doskonale wie, że trzeba na niej uprawiać istny slalom. Często bowiem w niektórych miejscach po obu jej stronach stoją zaparkowane samochody. Tymczasem jezdnia nie jest wystarczająco szeroka, by ustawione na niej samochody nie zakłócały płynności ruchu.

W ubiegłym roku, w dwa miesiące po tym, gdy rozpoczęła się rozbiórka starego mostu nad Wieprzówką, na Tkackiej wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Wtedy bowiem ulica stanowiła część objazdu i ruch na niej był wyjątkowo intensywny. Ale po oddaniu do użytkowania nowego mostu, wszystkie znaki zakazujące zatrzymywania się na Tkackiej zostały zdjęte.

Niektórzy przyjęli to z niemałą irytacją. – Na początku niektórzy nie respektowali tych znaków, ale potem rzeczywiście przestali parkować na jezdni. I wreszcie Tkacką można było swobodnie jeździć. Sądzę, że wiele osób chciałoby, by na ulicy znów obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów. Zamierzam napisać petycję w tej sprawie i razem z kolegą zebrać pod nią podpisy mieszkańców – mówi młody andrychowianin.

Foto: Edyta Łepkowskareklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 22.08.2021 19:54

Nie tylko tam jezdzi się slalomem .