reklama

Po wakacjach pojedziemy pierwszymi nowymi odcinkami drogi ekspresowej pod Tatry

, Gospodarka, Wiadomości, 14.06.2019 20:00,
We wrześniu gotowy będzie pierwszy z odcinków nowej "zakopianki"
Po wakacjach pojedziemy pierwszymi nowymi odcinkami drogi ekspresowej pod Tatry
W tym tygodniu wykonywano próby obciążeniowe nowego, wielkiego wiaduktu na nowym odcinku "zakopianki" w Skomielnej Białej. Testy przeprowadzono wykorzystując osiem 32-tonowych ciężarówek wypełnionych piaskiem. To będzie najwyższy wiadukt drogowy w Polsce, który w najwyższym punkcie ma ponad 50 metrów, a jego długość wynosi prawie 900 metrów.


Testy wypadły pozytywnie.

- Próby obciążeniowe zakończą się podpisaniem protokołu, który w konsekwencji dopuści ten obiekt do użytkowania. Budowa jest już na ostatnim etapie. Obecnie trwają prace wykończeniowe i prace nawierzchniowe, a także instalacja urządzeń ochrony środowiska i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówił na placu budowy nowej "zakopianki" w Skomielnej Białej Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ważna informacja jest taka, że coraz bliżej do oddania kierowcom nowych, budowanych obecnie odcinków zakopianki.

- Na obecną chwilę nie ma mowy o żadnym zagrożeniu terminu jeżeli chodzi o budowę zakopianki. Odcinek pomiędzy Skomielną Białą o Rabką wraz z wiaduktem będzie gotowy we wrześniu. Odcinek Lubień – Naprawa będzie gotowy w listopadzie, a odcinek tunelowy, który połączy obydwa te odcinki, ma być oddany w 2021 r.– zapewniał Pałasiński.

W piątek wykonawca wiaduktu firma PORR S.A. opublikował efektowny film z tej realizacji. Zobaczcie.
foto: GDDKIA Kraków i PORR SA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy