reklama

Komary coraz bardziej uciążliwe. Burmistrz zapowiedział, że nie będzie akcji odkomarzania

, Polityka, Wiadomości, 14.06.2019 12:00, red
Jest decyzja lokalnych władz.
Komary coraz bardziej uciążliwe. Burmistrz zapowiedział, że nie będzie akcji odkomarzania
Władze Kęt poinformowały, że nie zamierzają przeznaczać publicznych pieniędzy na walkę z komarami za pomocą środków chemicznych. Takie rozwiązanie stosowane jest w wielu gminach w kraju.

- To nie chodzi o pieniądze. Przeanalizowałem wszystkie „za” i „przeciw”, i wynikiem tej analizy jest decyzja o niestosowaniu oprysków – Mam świadomość, że wielu mieszkańców nie będzie zachwyconych z tego powodu, jednak warto zaznaczy, że nawet jeśli byśmy pryskali na komary to tylko na terenach należących do Gminy. Nie możemy „odkomarzać” prywatnych działek, ogródków, łąk, lasów, a one stanowią znacznie większą część gminy – mówi burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Burmistrz Kęt poinformował, że akcja odkomarzania może zagrozić innym pożytecznym owadom - na przykład pszczołom i może wpływać źle na jakość miodu, a także na jakość wód. Poza tym, jak informuje magistrat, negatywne skutki oprysków odczuwają również ludzie.

źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 14.06.2019 16:23

Bo pieniądze lepiej przeznaczyć na premie dla "swoich" nierobów siedzących w klimatyzowanych biurach , no nie ?