reklama

Obwodnica Kęt nadal zamknięta, ale...

, Gospodarka, Wiadomości, 12.01.2021 07:30, PG
Wiemy kiedy otwarcie.
Obwodnica Kęt nadal zamknięta, ale...

Jak już pisaliśmy, zakończono budowę fragmentu zachodniej obwodnicy Kęt (etap II odcinek północno-zachodni), od ronda przy ulicy Mickiewicza. Nowy odcinek ma pół kilometra długości. Koszt budowy: 5,8 mln zł.

Niestety, nadal widoczny jest tam znak uniemożliwiający wjazd. Dlaczego?

Jak się dowiadujemy od burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara, jeszcze trwa pozyskiwanie pozwoleń na użytkowanie drogi, po odbiorze technicznym. Potrwa to przynajmniej do 15 stycznia. Później droga zostanie otwarta dla kierowców.

Warto wspomnieć, że projektuje się już kolejny odcinek obwodnicy. Budowa drogi gminnej obwodnicy zachodniej Kęt – etap II odcinek północno-zachodni zakłada także budowę wiaduktu kolejowego oraz rozbudowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 1820K. Budową zajmie się firma FBSERWIS S.A. z Warszawy za trochę ponad 11 mln zł brutto. Gmina dostała na ten cel 6,5 mln zł dotacji, a resztę planuje się pozyskać z emisji obligacji komunalnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy