reklama

Andrychów znowu stanął w korkach

, Na sygnale, Wiadomości, 11.01.2021 14:40,
Po świętach ruch na drogach był trochę mniejszy, ale od poniedziałku znowu się zaczęło.
Andrychów znowu stanął w korkach
W poniedziałek około godziny 14:00 korek przy wjeździe do Andrychowa od strony Wadowic sięgał granicy z Inwałdem!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 12.01.2021 17:14

@jasiekm Co do definicji skrzyzowania to art 2 pkt.10 Kodeksu Drogowego mówi wyraźnie cytuję: ,,łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia", jeśli chodzi o to skrzyżowanie to masz rację,że ktoś nie pomyślał przecież chodniki po obu stronach można zwęzić o połowę i od mostu mogły by być 3 pasy ruchu. Tylko BDI nas uratuje ,albo wjazd do Kauflandu od strony ul. Fabrycznej. Dziękuję za dyskusję, ale myślę,że prawo jest póki co takie samo dla wszystkich i dla pani z BMW art 25 pkt4 KD,nie usprawiedliwia tego też brak obwodnicy.

jasiekm, 12.01.2021 13:00

@obserwator2012 nie ma znaczenia kiedy robiłem prawo jazdy, ale masz rację... tak dawno, bo w 1998 roku. Z przepisami staram się jednak być na bieżąco i przywołany przepis znam (to są podstawy niezmienne od kiedy robiłem prawko) i stosuję. To co opisujesz to jest całkiem inna sytuacja. Piszesz o skrzyżowaniu... czy "pewna Pani w pięknym BMW" stojąca UWAGA 20-30 metrów OD skrzyżowania i czekająca aby wjechać na lewy pas do skrętu, to jest już na skrzyżowaniu czy jeszcze sporo PRZED nim? Napisałeś "lewoskręt to już część skrzyżowania"... czy możesz podać jakieś wiarygodne źródło (np. art z kodeksu drogowego) bo z definicji skrzyżowania nie wynika aby początek pasa do lewoskrętu był już skrzyżowaniem. Pytam bo może żyję w niewiedzy. PS: Za błędy wybaczam ;)

obserwator2012, 12.01.2021 11:59

@jasiekm .Przepraszam za błędy, ale piszę z telefonu

obserwator2012, 12.01.2021 11:53

@jasiekm Cyba dawno robiłeś prawo jazdy, bo istnieje przepis , który mówi:zabrania się wjazdu na skrzyżowanie, jeśli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma możliwości kontynuowania jazdy -lewoskręt to już część skrzyżowania.Za blokowanie skrzyżowania w ten sposób grozi mandat w wysokości 300 zł, ale nie w prowincjonalnym Andrychowie, gdzie lierujemy się zasadą : kto ma lepsze auto-ten ma rację, albo mąż/tatuś zapłaci stać go na to, aja mam to w d - nie muszę się znać ważne,że umiem jeździć do przodu, parkować też nie muszę umieć.I Dobrej baletnicy....

jasiekm, 12.01.2021 11:24

@obserwator2012 uważasz, że problemem jest "pewna Pani w pięknym BMW", która chce jechać do Kauflandu? :D Chcę Ci oznajmić, że ta Pani jak i inni kierowcy nie robią nic co jest niezgodne z kodeksem drogowym. Winna tu jest tylko kiepska infrastruktura, brak obwodnic i przede wszystkim brak BDI. Rządzący lokalni czy ci wyżej postawieni, za bardzo nie widać aby się kwapili aby ten problem rozwiązać. Gadać każdy potrafi, a gadają już lata, liczą się czyny i efekty. Jedyna mini obwodnica gdzie można było na Bulowice, Czaniec uderzyć już nie jest komfortowa przez pojawienie się McDonalda, a jak już "galeria" powstanie to już cały Andrychów stanie.

obserwator2012, 12.01.2021 11:03

No jak ma niebyć korków jak pewna Pani w pięknym BMW chce jechać do Kauflandu, ale nie ma już miejsca na lewoskręcie i stoi z właczonym kierunkowskazem , do lusterka nie popatrzy , bo wie ze robi źle, mogła by skręcić do Aldi i przejechać na wprost, ale po co?Z Batorego nie wjadą -most zablokowany co bardziej nerwowi z 1-go Maja wyjeżdzją na czerwonym, całe miato stoi, ale pani ma BMW i to wszyatko w ....e. Brawo Ty.

ƅarte, 11.01.2021 21:30

skąd korki jak przecież jest taka bieda że ludzi nie stać na nic a tym bardziej na samochód?

django, 11.01.2021 15:54

Problemem Andrychowa nie są korki, tylko zrujnowana Panska Góra która wymaga rewitalizacji za unijne pieniądze, przynajmniej w części.