reklama
reklama

Jak dokarmiać zwierzęta zimą? Na pewno nie w ten sposób

MAGAZYN, Wiadomości, 10.01.2021 17:05, DK
Ostatnio w sieci pojawiają się zdjęcia karmników/paśników, wypełnionych chlebem, resztkami jedzenia, ale czy takie dokarmianie ma sens?
Jak dokarmiać zwierzęta zimą? Na pewno nie w ten sposób

Odpowiedź na pytanie „czy w ten sposób można dokarmiać zwierzęta” jest tylko jedna - NIE.

Przede wszystkim pamiętajmy, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego. „Ludzkie” jedzenie w ogóle nie nadaje się do spożycia przez zwierzęta. Dlaczego? Ponieważ zawiera ono w dużej mierze sól i przyprawy.

Ponadto resztki ze stołu szybko się psują i wystarczy odrobina wilgoci (o którą w zimie nie trudno) aby pojawiła się bardzo groźna dla zwierząt leśnych pleśń.

Zdjęcia jakie widzicie nadesłała nam jedna z naszych czytelniczek, która była delikatnie mówiąc zniesmaczona nie tyle widokiem zepsutych resztek, co głupotą ludzi, dokarmiających w ten sposób zwierzęta zimą.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy