reklama
reklama

Ponad 300 tys. zł zł wydano przed świętami na nagrody dla urzędników

Polityka, Wiadomości, 10.01.2021 14:00, GM
Na wiele rzeczy brakuje, ale na nagrody - nie.
Ponad 300 tys. zł zł wydano przed świętami na nagrody dla urzędników
W zeszłym roku z powodu koronawirusa przez wiele miesięcy urzędy działały w ograniczonym zakresie. Był czas, że wstrzymały nawet bezpośrednią obsługę mieszkańców.


Podobnie zresztą, jak wiele firm, które musiały ograniczyć działalność. Firmy i pracownicy odczuli tę sytuację na własnej skórze, ale urzędnicy... dostali nagrody.

W takim na przykład Urzędzie Miejskim w Wadowicach burmistrz tego miasta Bartosz Kaliński (PiS) przed świętami przeznaczył na nagrody dla pracowników magistratu w sumie ponad 300 tys. zł! Pieniądze pochodzą oczywiście nie z portfela burmistrza, a z kasy miasta, czyli są to pieniądze podatników.
- Nagrody dostali wszyscy pracownicy. Były one w wysokości od 750 zł brutto do 4500 zł brutto. Ogólna pula nagród wyniosła 306 tysięcy złotych brutto, która trafiła łącznie do 173 pracowników – poinformowała nas Małgorzata Targosz-Storch, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach i członek Zarząd Powiatu Wadowickiego.

A w innych urzędach? W Kętach, jak informuje nas Aleksandra Weźranowska z UG Kęty, przed świętami nagród nie wypłacano.

Pytanie, czy w ostatnich tygodniach w urzędzie wypłacane były nagrody, skierowaliśmy także do magistratu w Andrychowie. Czekamy na odpowiedź.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 11.01.2021 11:36

@tomekx Muszę Ciebie rozczarować, ponieważ za rządów PO było podobnie, ale ludzie mają pamięć, maksymalnie 2 lata do tyłu i tak można w kółko. Ludzie nie uczą się na podstawie historii.

Burakz wiejskiej , 11.01.2021 09:23

ormo I milicja dalej działa tak samo jak KCPZPR

tomekx, 11.01.2021 07:40

Brawo PIS

Ptak_Re, 10.01.2021 19:24

Nie wyplacano, bo po swietach sobie wyplaca w taki czy inny sposob. Jestescie naiwni, jesli myslicie ze wladza (ta u gory i ta na dole) was sie boi.

ƅarte, 10.01.2021 15:55

widać po pustach w sklepach że bida ino piscy, mało kto jeździ samochodem, żebracy na ulicach a tu nagrody z naszej krwawiony. za tuska nie do pomyślenia takie zachowanie