reklama

W całej Małopolsce rozpoczęły się testy nauczycieli klas I-III

Na sygnale, Wiadomości, 11.01.2021 12:00, PG/ foto: pixabay
A od kiedy w naszym regionie?
W całej Małopolsce rozpoczęły się testy nauczycieli klas I-III

W poniedziałek (11.01.) w całej Małopolsce rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. Póki co zgłosiło się11 tys. nauczycieli w Małopolsce a w kraju ok. 165 tys.

W gminie Andrychów takie testy będą wykonywane od środy (13.01.) na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 2 w Andrychowie. Obecnie w gminnych szkołach trwają zapisy na testy.

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru.

Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i stronach Powiatowych Stacji Sanitarno –Epidemiologicznych w najbliższych dniach.

Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta. IKP to darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie można sprawdzić informacje o swoim zdrowiu. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 11.01.2021 13:38

Kolejny przykład na marnotrawstwo pieniędzy .Może lepiej by było przyspieszyć szczepienia .Bo co z tego z ktoś był zdrowy 12.01.2021 jak 18.01 może mieć pelnoobjawowego Covida.