reklama
reklama

Nowoczesny budynek opieki zdrowotnej wkrótce będzie przyjmował pacjentów

Gospodarka, Wiadomości, 14.04.2022 20:00, eł
Jest prosty w formie, ale efektowny.
Nowoczesny budynek opieki zdrowotnej wkrótce będzie przyjmował pacjentów

Już niedługo mieszkający w naszym regionie pacjenci z przewlekłą chorobą lub niewydolnością nerek będą mogli leczyć się w nowoczesnym ośrodku dializoterapii w Wadowicach. Prowadzić go będzie firma DaVita Polska.

Prosty w formie, minimalistyczny i funkcjonalny obiekt ośrodka powstał przy ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. Obecnie trwają prace przy zagospodarowaniu jego otoczenia, między innymi budowie parkingu dla pacjentów.

DaVita Polska, która jest częścią amerykańskiej organizacji DaVita HealthCare Partners Inc., ma już w tym mieście swoją stację dializ, jednak na razie działa ona w obiekcie, którego standard pozostawia sporo do życzenia. To jeden ze starych budynków wadowickiego szpitala, przeznaczony do rozbiórki. Mieści się on przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego ze Szpitalną.

Nowy ośrodek dializoterapii od początku do końca jest dziełem wadowiczan. Budynek zaprojektowała pracownia FAAR architekci, z siedzibą główną w Wadowicach, znana z nowoczesnych i intrygujących realizacji. Wizję projektantów wcieliła w życie lokalna firma budowlana TMT Wadowice.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy