reklama
reklama

Pańska Góra najpierw zdewastowana w czasie wycinki, a teraz swoje robią kierowcy quadów

MAGAZYN, Wiadomości, 13.04.2022 13:50,
Było spotkanie o bezpieczeństwie i co?
Pańska Góra najpierw zdewastowana w czasie wycinki, a teraz swoje robią kierowcy quadów
Jak informowaliśmy, we wtorek (12.04) w magistracie w Andrychowie odbyła się narada władz miasta z policją i strażą leśną. Ustalono plan kontroli w terenach leśnych i w górach.


Chodzi o rozwiązanie problemu kierowców quadów czy motocykli crossowych, którzy jeżdżą po lasach i górach, siejąc postrach wśród turystów, a także zakłócają spokój mieszkańcom podgórskich terenów. Tego typu skarg nie brakuje.

Jedną z takich skarg otrzymaliśmy we wtorkowy wieczór na naszą redakcyjną skrzynkę mailową:

"Wczoraj byłam świadkiem jak jeden jechał na quadzie, drugi na motorze i ścigali się tą zaoraną ścieżką, którą robotnicy zniszczyli podczas wycinki lasu. Była to kiedyś ścieżka do spacerowania, a teraz pozostało na Pańskiej Górze tylko błoto. Chodzę na spacery codziennie i z bólem patrzę na to co zostało zrobione. Nie dość, że miejsce jest zniszczone przez wycinających las, to teraz te quady i motocykle po tym jeżdżą. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w tym rejonie nigdy nie widziałam patrolu policji ani straży miejskiej"

- informuje nas w mailu czytelniczka

Jednak osią spotkania w magistracie, było ustalenie planu kontroli. Zatem efekty powinny pojawić się już wkrótce.

foto: nadesłane
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 13.04.2022 20:28

Będziemy intensywnie działać w celu przeciwdziałania skutkom naszego nieudacznictwa to ja wasz Zdzissław. Rozpendolenie tego to kwintesencja tego zarządzania to ja wasz Michałek.

Nostradamus, 13.04.2022 15:37

Nie raz potarzałem , zostawcie Pańską Górę spokoju niech to będzie park z dziką przyrodą bez ingerencji człowieka. Ale nie , burmistrz wszędzie musi coś zmieniać. A z przyrodą trzeba ostrożnie. Pamiętam wielki plan rewitalizacji stawu przy kościele Macieja. Po takiej inwestycji to staw przez dziesięć lat " bekał" na zielono.