reklama

Rodziny strażaków z Ukrainy znalazły schronienie z remizach OSP

, Na sygnale, Wiadomości, 13.04.2022 10:45,
Kolejni uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w remizach strażackich powiatu wadowickiego.
Rodziny strażaków z Ukrainy znalazły schronienie z remizach OSP

Kilka dni temu rodziny strażaków z Ukrainy, które przybyły na teren powiatu wadowickiego zostały zakwaterowane w remizach ochotniczych straży pożarnych.

W remizie OSP Marcyporęba schronienie znalazło 20 osób, a w remizie OSP Wieprz – kolejnych 18 osób. Akcję przyjazdu i zakwaterowania rodzin zza wschodniej granicy koordynowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z druhnami i druhami wymienionych jednostek OSP oraz przedstawicielami lokalnych samorządów z Brzeźnicy oraz Wieprza.

Wszystkim gościom z Ukrainy zapewniono miejsca noclegowe, dostęp do kuchni i węzłów sanitarnych w remizach OSP oraz podstawowe artykuły, tj. żywność, środki czystości i higieny osobistej, niezbędną odzież, itp.

Warto przypomnieć, że od kilku tygodni uchodźcy wojenni korzystają też z gościny strażaków z OSP Inwałd wspieranych przez mieszkańców oraz samorządowców gminy Andrychów.Opracowanie: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach), Zdjęcia: bryg. Wojciech Grzybczyk i bryg. Jerzy Leśniakiewicz (KP PSP w Wadowicach)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy