reklama

Uwaga na przejazdach kolejowych!

Gospodarka, Wiadomości, 13.04.2022 12:50,
Dotyczy to zwłaszcza gminy Kalwaria Zebrzydowska.
Uwaga na przejazdach kolejowych!

Ruch pociągów na linii kolejowej nr 117 jest aktualnie wstrzymany, ale w gminie Kalwaria Zebrzydowska trwają prace związane z remontami i budowami nowych torów. Tam po torach kursują maszyny ekip budowlanych. Trzeba zachować ostrozność.

Poniżej zamieszczamy komunikat Urzędy Miejskiego w tej sprawie:

UWAGA
Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na przejazdach kolejowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Trwa remont linii kolejowej na odcinku Kalwaria Zebrzydowska-Skawina, a także Kalwaria Zebrzydowska-Zakopane, trasy te zostały wyłączone z ruchu pociągów jednak na torach trwają prace i poruszają się po nich maszyny robocze, dlatego też prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach kolejowych.

Przypomnijmy PKP Polskie Linie Kolejowe popisały umowę za blisko 23 mln zł netto na budowę łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Inwestycja, współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski.
Wybudowanie łącznicy wyeliminuje konieczność zmiany kierunku jazdy pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i umożliwi bezpośredni przejazd na trasie Kraków – Bielsko-Biała - Kraków. To rozwiązanie usprawni ruch kolejowy i pozwoli skrócić nawet o blisko kwadrans podróże z Krakowa do Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy