reklama

Nowa tężnia zastąpi starą?

Gospodarka, Wiadomości, 01.06.2023 09:55, eł

Takie są plany.

Nowa tężnia zastąpi starą?

W Makowie Podhalańskim już od kilku lat stoi tężnia solankowa, która jednak od początku sprawiała sporo problemów. Teraz pojawiła się szansa na to, by zastąpić ją nową, lepszą.

Wybudowana za pieniądze z budżetu obywatelskiego Makowa Podhalańskiego tężnia solankowa stanęła w mieście jesienią 2019 roku. Powstała przy ulicy Jodłowej, obok siłowni plenerowej i placu zabaw. Nie została uruchomiona od razu, ponieważ uznano wówczas, że nie ma sensu napełniać jej solanką tuż przed nadejściem zimy. Zostawiono to na wiosnę, ale wtedy nadeszła pandemia koronawirusa. Ostatecznie obiekt zaczął działać dopiero w rok po jego wybudowaniu. Ale od początku nie funkcjonował jak należy, toteż przynosił więcej kłopotów niż korzyści. Może jednak zastąpić go nowy.

Maków Podhalański jest jedną z 13 gmin, które dostaną pieniądze z budżetu województwa małopolskiego w ramach najnowszej edycji konkursu „Małopolskie tężnie solankowe”. Pozostałe to Chrzanów, Krzeszowice, Niedźwiedź, Pleśna, Szaflary, Szczucin, Tymbark, Żegocina, Łącko, Koszyce i Skała. Z łącznej sumy 3 mln zł przeznaczonej na dofinansowanie budowy tężni w gminach, Maków Podhalański otrzyma 180 tys. zł. Burmistrz miasta Paweł Sala nie myśli jednak o tym, by stawiać w mieście drugi taki obiekt. Pieniądze z dotacji chciałby przeznaczyć na wymianę tego, który już istnieje.


Foto: Barbara Charążka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy