reklama
reklama

Rodzice maluszków z Andrychowa na to czekają. Ale doczekają się ci, którzy jeszcze nie mają dzieci

MAGAZYN, Wiadomości, 29.05.2023 17:30, eł

W Andrychowie ma powstać samorządowy klub malucha.

Rodzice maluszków z Andrychowa na to czekają. Ale doczekają się ci, którzy jeszcze nie mają dzieci

Dawno już minęły czasy, gdy jedyną rolą kobiety było prowadzenie domu i opieka nad dziećmi. Dzisiejsze młode mamy pracują zawodowo i potrzebują godnych zaufania miejsc, gdzie mogą na kilka godzin dziennie zostawiać swoje pociechy pod dobrą opieką. Mimo to, w Andrychowie dotąd nie ma samorządowego żłobka. Są tylko prywatne kluby malucha. Ma się to zmienić, ale dopiero za... trzy lata.

Jak już pisaliśmy, gmina Andrychów znalazła się na liście tych, które zakwalifikowały się do otrzymania dotacji w ostatniej edycji programu Maluch Plus. Dostanie ona ponad 2 mln zł na utworzenie 50 miejsc opieki dla dzieci, a 1,5 mln zł na ich funkcjonowanie. Władze gminy planują utworzenie samorządowego klub malucha, który różni się od żłobka głównie wiekiem przyjmowanych do niego dzieci. Maluszek musi mieć ukończony roczek, by dostał się do tej placówki. Tymczasem żłobki przeznaczone są dla dzieci już od 20 tygodnia życia. Klub malucha w Andrychowie ma powstać do 15 maja 2026 roku.

Wieść gminna niesie, że będzie on działał w budynku Przedszkola nr 2 przy ulicy Metalowców, ale w magistracie tego potwierdzają. - Klub malucha planuje się utworzyć w jednym z obiektów gminy Andrychów. Trwają obecnie analizy, w którym - informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy