reklama

Na drogach będzie bezpieczniej

Gospodarka, Wiadomości, 28.06.2022 08:17, eł
Gmina dofinansuje powiat i województwo w realizacji dwóch zadań.
Na drogach będzie bezpieczniej

W gminie Kęty pojawią się dwa radarowe wyświetlacze prędkości. Są to urządzenia, które co prawda mierzą szybkość przejeżdżających aut, ale nie kończy się to wystawieniem mandatów dla łamiących przepisy kierowców. Mimo to działają dość skutecznie, bowiem na ich widok wiele osób odruchowo zdejmuje nogę z gazu.

- Gmina Kęty kontynuuje udział w programie ogłoszonym przez powiat oświęcimski, mającym na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych. W poprzednich jego edycjach zrealizowano montaż dwóch wyświetlaczy prędkości, mowa tu o ulicy Beskidzkiej w Witkowicach oraz ulicy Jędrzejowskiego w Malcu. W ramach naboru wniosków na rok 2022 wskazane zostały dwie kolejne lokalizacje – przy ulicy Stara Droga w Bulowicach i Mostowej w Bielanach. Gmina zadeklarowała udzielenie pomocy finansowej powiatowi w kwocie do 9 tysięcy złotych, co stanowi 30 procent szacunkowych kosztów realizacji zadania – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kętach Bartosz Nowak, główny specjalista w Wydziale Infrastruktury Gminnej kęckiego magistratu.

Gmina wspomoże finansowo w realizacji podobnego programu również województwo małopolskie. Tyle tylko, że dotyczy on poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 948 w Kętach. Tym razem chodzi o doświetlenie dwóch przejść dla pieszych. Lepszego oświetlenia doczekają się „zebry” na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Szczepana (obie są częściami drogi wojewódzkiej) i Wszystkich Świętych. Gmina Kęty dołoży do realizacji tego zadania 35 tys. zł, czyli 50 % kosztów przedsięwzięcia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy