reklama

Będzie siedem nowych kolumbariów. Jedno już stoi

, Gospodarka, Wiadomości, 26.06.2022 11:00, eł

Jest większe i wykonane z trwalszego materiału niż dotychczasowe.

Będzie siedem nowych kolumbariów. Jedno już stoi

Na cmentarzu komunalnym w Kętach powstało nowe, większe i lepsze od dotychczasowych kolumbarium, czyli ścianka z wnękami na urny. Wykonane jest z granitu, czyli bardzo trwałego materiału, a zawiera 36 nisz. Poprzednie są znacznie mniejsze (każde ma 16 wnęk) i zbudowane z piaskowca.

Wielu mieszkańców przychodzi i pyta, kiedy będzie można zamawiać, kupować miejsca. Na razie jeszcze nie, ale w niedługim czasie będzie to możliwe. Było to zrobione na pozwolenie na budowę i musimy teraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie, w tym wypadku częściowe. A dlatego częściowe, że w projekcie takich kolumbariów mamy siedem – mówił na sesji Rady Miejskiej w Kętach członek zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego Komax Marcin Blok.

Przy tym pierwszym, które już stoi, pozostały jeszcze do wykonania pewne prace wykończeniowe. Marcin Blok przewiduje, że w lipcu kolumbarium będzie już gotowe, a decyzja o pozwoleniu na użytkowane uprawomocni się w sierpniu.

Opłata za niszę na dwie urny w kolumbarium wynosi w gminie Kęty 1000 zł i obowiązuje przez 99 lat od daty dokonania wpłaty.


Foto: Edyta Łepkowska (zdjęcie poglądowe)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy