reklama

Na 60 posesjach Straż Miejska stwierdziła nieprawidłowości. To nie koniec kontroli

, Gospodarka, Wiadomości, 08.09.2022 16:00, red
Straż Miejska z Kęt podsumowała trwające od czerwca kontrole na prywatnych posesjach.
Na 60 posesjach Straż Miejska stwierdziła nieprawidłowości. To nie koniec kontroli
Od kwietnia tego roku w gminie Kęty odbierana jest dodatkowa frakcja odpadów segregowanych - bioodpady, które mieszkańcy (nie wszyscy) mają obowiązek gromadzić w brązowych, podpisanych pojemnikach.

Straż Miejska przypomina, że nie wszyscy mieszkańcy muszą posiadać pojemnik na bioodpady.

Pierwsza grupa mieszkańców, która nie musi posiadać tego pojemnika to ci, którzy deklarują kompostowanie wszystkich odpadów BIO, czyli odpadów zielonych i bio-kuchennych, a tym samym korzystają ze zniżki.


Drugą grupą mieszkańców są Ci, którzy kompostują tylko BIO odpady kuchenne warzyw i owoców, a jednocześnie oddają odpady zielone (trawa, liście, drobne gałęzie). Ta grupa nie korzysta ze zniżki, ale nie ma też obowiązku posiadania brązowego pojemnika.

Pozostali mieszkańcy mają obowiązek wyposażenia swoich nieruchomości w brązowe pojemniki na BIO.

Od czerwca do sierpnia kęccy strażnicy miejscy skontrolowali 197 nieruchomości pod kątem prawidłowej gospodarki odpadami BIO.

- W 60 przypadkach ujawniono nieprawidłowości, polegające na braku kompostownika lub pojemnika na BIOodpady. Wszystkie te osoby zostały pouczone i w terminie 14 dni polecono im usunięcie powyższych nieprawidłowości. Jak dotąd przeprowadzono 37 ponownych kontroli, w trakcie których nie ujawniono już żadnych nieprawidłowości – zaznacza Grzegorz Środa.

Strażnicy miejscy zapowiadają dalsze kontrole nieruchomości pod kątem przestrzegania tych przepisów.

źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ashley, 14.09.2022 09:32

STOP SPALARNI ŚMIECI W ANDRYCHOWIE ! NIC U NAS BEZ NAS ! TO DOTYCZY CIEBIE ! ZADBAJ O PRZYSZŁOŚĆ SWOJĄ I TWOICH BLISKICH ! ŚCIĄGNIJ, WYPEŁNIJ, PODPISZ, WYŚLIJ, DZIAŁAJ ! UDOSTĘPNIJ KOMU MOŻESZ ! JESZCZE JEST CZAS ! https://www.filemail.com/d/jsghxixvvjtwqpy

ashley, 09.09.2022 06:19

6 lipca 2022 r. do Burmistrz Andrychowa dostarczył opinię Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie mgr Rafał Rostecki. FRAGMENT: "Niezależnie od powyższego w związku z brakiem jednoznacznych ram w zakresie zapotrzebowania na instalacje termicznego przekształcania odpadów, co może prowadzić do sytuacji w których w obrębie jednego rejonu powstaje kilka instalacji spalania odpadów, niezbędne jest określenie racjonalnej wydajności tego typu instalacji, aby nie dochodziło do przeszacowania rzeczywistego zapotrzebowania na rynku odpadów. Skutkiem takich sytuacji jest obawa o zapewnienie wystarczających, ciągłych dostaw surowców (jako paliwa), który to argument stanowi jeden z głównych postulatów przeciwników spalarni odpadów. W związku z kierunkiem rozwoju systemu gospodarowania odpadami, polegającym przede wszystkim na znacznie wyższym poziomie odzysku odpadów poprzez ich recykling, co może przyczynić się do ograniczenia dostarczania odpadów najbardziej kalorycznych do instalacji MBP, a dalej na spalarnie odpadów, wskazanym byłaby rzeczywista ocena konieczności powstawania instalacji i sposobu zapewnienia surowców kierowanych do termicznego przekształcania."

oshin22, 08.09.2022 18:00

Nie dość, że MUSZĘ za kogoś segregować odpady nie dość, że muszę sam sobie je trzymać aż łaskawie mafia śmieciowa przyjedzie i je zabierze albo nie (albo zawieźć na swój koszt płacąc raz jeszcze), muszę sobie je sam kompostować i to jeszcze trzeba mieć brązowy kubeł - bo pewnie w czarnym by się nie kompostowało. Co za bzdury! Co da durne przepisy wymyśliliście sobie w tych Kętach. Kto tu jest dla kogo? - rada miejska i straż miejska za pieniądze mieszkańców działa przeciw mieszkańcom. Państwo z kartonu !

jaskinek, 08.09.2022 17:08

Łał!!!!Akcja godna sił specjalnych????