reklama
reklama

Mieszkańcy czekali na to prawie 30 lat

Gospodarka, Wiadomości, 23.03.2023 13:55, eł

Szkoła się rozrosła. Już teraz trudno ją rozpoznać, a do końca prac jeszcze dość daleko.

Mieszkańcy czekali na to prawie 30 lat

Kilka miesięcy temu ruszyła rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Zawadce. Obiekt znacznie się rozrósł – jest teraz o jedną kondygnację wyższy i ma dodatkowe skrzydło. Budowlańcy wstawili już okna i wymienili na nowe te ze starej części. Obecnie trwa budowa dachu.

Po zakończeniu prac budowlanych na paterze powstaną: świetlica, biblioteka, stołówka, szatnia oraz dwie sale lekcyjne. Na pierwszym piętrze znajdzie się gabinet dyrektora, sekretariat i pokój nauczycielski. Będzie tam również pięć sal lekcyjnych. Dwie kolejne klasy powstaną na następnej kondygnacji. Oprócz nich na drugim piętrze zmieszczą się dwie pracownie, mała sala gimnastyczna z zapleczem, a także pokoje pedagoga i psychologa.

Całość przedsięwzięcia wyceniana była początkowo na ponad 7 mln zł, po przetargu okazało się jednak, że koszty wyniosą przeszło 10 mln zł. Na pokrycie ich części gmina Wadowice wywalczyła 3,5 mln zł dotacji z rezerwy rządowej.

- Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Po blisko 30 latach czekania podstawówka w Zawadce w końcu będzie dostosowana do standardów XXI wieku i będzie mogła konkurować z innymi szkołami w regionie – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy