reklama

Market Dino zagrozi drobnym handlowcom?

Gospodarka, Wiadomości, 04.08.2021 21:28, eł

Jest taka obawa. Powstanie w miejscu, gdzie działają już dwa mniejsze sklepy.

Market Dino zagrozi drobnym handlowcom?

Jak informowaliśmy trzy tygodnie temu, w Andrychowie powstaje nowy market Dino. Wtedy ruszyła budowa zjazdu z ul. Żwirki i Wigury na teren, który w przyszłości zajmie sklep wraz z parkingiem. Po jego wykonaniu, prace zamarły na kilkanaście dni. W środę (4 sierpnia) rozpoczął się kolejny ich etap – przygotowywanie terenu pod dalsze roboty. Usunięto już niektóre z drzew porastających działkę.

Sklep powstający przy ulicy ul. Żwirki i Wigury to już drugi market sieci Dino w Andrychowie. Pierwszy działa od niedawna, zaledwie od kilku miesięcy. Stoi przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Krakowskiej.

Ta część miasta była dotąd uboga w placówki handlowe, więc nowy market jak najbardziej się tam przydał. Ale kolejny budowany jest w miejscu, gdzie działają już dwa inne, mniejsze sklepy z artykułami spożywczymi. Ich funkcjonowanie będzie teraz mocno zagrożone.

Dino Polska S.A. otwiera coraz więcej supermarketów w całym kraju. W pierwszej połowie 2021 roku rozpoczęło działalność aż 150 nowych. Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku ruszyły tylko 84 sklepy Dino. W sumie pod tym szyldem końcem czerwca działało w Polsce 1622 marketów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 05.08.2021 18:16

@zorro Poniosło Cię z tymi mercedesami, ale trochę masz racji w jednej kwestii - jest taniej, tylko to nie przez złych prywaciarzy-badylarzy, a coś innego: Pomijając kwestie obrotów i negocjacji cen, Duże markety stać na obsługę prawną i różne twory w celu ograniczenia płacenia podatków do minimum i stąd niskie ceny. Od 89 roku najniższe podatki płacą korporacje, bo ich stać na armię prawników i różne twory prawne.

zorro, 05.08.2021 08:43

To już zapomnieliście jak nie było w Andrychowie marketów To taniej było robić zakupy w Bielsku bo ci sami prywaciarze co teraz płaczą za miesiąc chandlu chcieli Mercedesami jeździć

oshin22, 05.08.2021 05:14

O ile dobrze pamiętam to burmistrz A-wa - TŻ zwany tu przez niektórych "wójtem" co najmniej sympatyzuje z PO. A to on w mojej opinii ma Andrychów w... gdzieś. Nie robi NIC tylko szykuje sobie posadkę na czasy po kadencji. Ale szerzej nie ma znaczenia czy PO czy PiS czy inne religie - w Andrychowie (prawie) nie ma przemysłu za to są banki, apteki i marketów (prawie) tyle co w Krakowie ;-). Posłowie/parlamentarzyści czy to bardziej pomarańczowi (Sowa) czy to bardziej niebiescy (Pająk) czy jeszcze inni (Brynkus) to jakieś cienie. NIC nie robią dla regionu. I nie da się ich wyrzucić nawet w wyborach z taką ordynacją jaka mamy..... Tomasz Ż - pobudka !!!

andrychowianin1, 04.08.2021 22:37

całe szczęście rząd pisu powoli się rozpada i skończy się niszczenie i grabienie polskiego handlu i polskich firm