Maksymalnie wykorzystać czas wakacji. Trwają remonty w powiatowych szkołach

, Gospodarka, Wiadomości, 23.07.2020 09:30, INFORMACJA PRASOWA

Ten rok jest szczególny, także jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół. Ale są rzeczy, których koronawirus z Wuhan nie zmienił. To m.in. prace remontowe, które jak co roku ze szczególną intensywnością prowadzone są w czasie letnich kanikuł. W podległych Powiatowi Wadowickiemu placówkach dzieje się naprawdę dużo.

Maksymalnie wykorzystać czas wakacji. Trwają remonty w powiatowych szkołach

Jedną z większych wakacyjnych inwestycji jest remont drogi wewnętrznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, czyli popularnym „Kotarbinie”. Licząca sobie ponad 50 lat nawierzchnia zupełnie zmieniła swoje oblicze.

W sumie remont objął ok. 1470 metrów kwadratowych przyszkolnego ciągu pieszo - drogowego. Chodzi o drogę wzdłuż ogrodzenia oddzielającego nas od inkubatora przedsiębiorczości, teren przed warsztatami szkolnymi i z boku tego budynku. Zmiana jest naprawdę ogromna. Betonową trelinkę wymieniono na kostkę brukową wraz wykonaniem nowej podbudowy. Do tego doszło m.in. krawężnikowanie, regulacja studzienek kanalizacyjnych i deszczowych, wyznaczenie nowych miejsc parkingowych oddzielnych czerwonym kolorem kostki. Koszt robót to blisko 210 tys. zł. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że po wieloletnich staraniach udało się wykonać te prace. Wokół szkoły jest teraz o wiele ładniej, estetycznej, ale co ważniejsze – jest bezpieczniej – cieszy się dyrektor CKZiU w Andrychowie Tomasz Bizoń.


Powodów do zadowolenia wkrótce może mieć więcej. Wczoraj (22.07) otwarto oferty w przetargu na wykonanie przy placówce nowego parkingu. Jego wyniki poznamy za kilka dni. Jeśli oferenci zmieszczą się w kwocie, którą powiat może zagwarantować na te prace, już we wrześniu pracownicy szkoły, dorośli uczniowie i goście będą mogli zostawiać swoje auta na odnowionym parkingu.

Sporo dzieje się także w innych szkołach powiatowych. Wśród ponad 20 zaplanowanych na ten rok prac są m.in. przebudowa drogi wewnętrznej w CKZiU Nr 2 w Wadowicach, remont parkietu na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, malowanie dachu budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Andrychowie, cyklinowanie parkietu na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz przebudowa budynku internatu Zespołu Szkół im. KEN znajdującego się w tym samym mieście w zakresie wymagań przeciwpożarowych. Przygotowywana jest także dokumentacja m.in. na projekt i budowę hal sportowych przy CKZiU Nr 2 w Wadowicach i I LO w Andrychowie oraz remont centralnego ogrzewania w części powiatowych szkół. W sumie w tym roku na inwestycje i remonty w podległych naszemu powiatowi placówkach oświatowych przeznaczono ok. 1,6 mln zł.

Spora część prac jest wykonywana właśnie przez wakacje.

- Mimo epidemii staramy się, aby – jak co roku - czas letnich kanikuł był maksymalnie wykorzystany. Mniejsze prace remontowe nadzorują same placówki, większe prowadzone są przez wydział inwestycji starostwa. Zdecydowanie nie marnujemy czasu. Zawsze podkreślam, że wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach to jedno, ale wielką wagę przywiązujemy także do warunków, w jakich uczy się młodzież. Dlatego sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych dokonujemy kolejnych remontów. Mamy nadzieję, że i w tym roku po wrześniowym powrocie do szkół młodzież i nauczyciele w wielu miejscach będą mile zaskoczeni – podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy